ELAZIĞDA ŞEHİTLER ANISINA 300 FİDAN DİKİLDİ

Elazığ Gençlik Kültür Derneği ve Elazığ Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Harputta bulunan Buzluk Mağarası mevkiinde şehitler anısına hatıra ormanı oluşturdu.

ELAZIĞDA ŞEHİTLER ANISINA 300 FİDAN DİKİLDİ

 

Elazığ Gençlik Kültür Derneği veElazığ Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Harput'ta bulunan Buzluk Mağarası mevkiinde şehitler anısına hatıra ormanı oluşturdu.

18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümünde Elazığ Gençlik ve Kültür Derneği ile Elazığ Gençlik Meclisi ortak bir projeyi hayata geçirdi. Elazığlı şehitler anısına Harput'ta Buzluk Mağaraları mevkiinde oluşturulan hatıra ormanı için 'Şehitlerimiz İçin Sende Bir Fidan Dik' kampanyası başlatıldı. Programa Elazığ Valisi Muammer Erol, 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Şahin Akbaş ile Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu katıldı. Başkan Selmanoğlu, şehit annesi Gönül Koza ile birlikte fidan dikti.

Gençlik derneklerinin güzel bir etkinliğe imza atarak şehitleri unutmadığını belirten Elazığ Valisi Muammer Erol, "Bu güzel ve anlamlı günde şehitlerimiz için fidan dikimi gerçekleştiren gençlerimizi tebrik ediyor, vatan savunması için canlarını feda eden şehitlerimizi yad ediyoruz." dedi.

8. Kolordu Komutanı Korgeneral Şahin Akbaş da "Türk Silahlı Kuvvetleri olarak şehitlerimiz için yapılan bu etkinlikten dolayı gençlerimizi tebrik ediyoruz." diyerek yaptıkları çalışmaları takdir etti.

Fidan dikimi etkinliğine katılan şehit annesi Gönül Koza ise duygularını şu sözlerle dile getirdi: "Bizler şehit aileleri olarak yapılan bu güzel etkinlikten dolayı gençlerimize teşekkür ediyoruz. Şehitlerimizi bu vesileyle bir kez daha ölümsüzleştirdiler. Onlar zaten ölümsüzlerdi, ancak şehitlerimizin hatırasına dikilen her bir fidan bizim için daha anlamlı oldu."

Sivil toplum kuruluşları adına açıklama yapan ElazığGençlik Meclisi Başkanı Erhan Bahçeci, "18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümü münasebetiyle Harput'ta 300 fidan dikimi gerçekleştirdik. Vatan için canlarını feda etmekten çekinmeyen tüm şehitlerimiz için bir fidan dikerek onlara olan vefa borcumuzu ödemeye çalışıyoruz." diye konuştu.

Proje ortaklarındanElazığ Gençlik ve Kültür Derneği Başkanı Arif Sıddık Barata ise "Bugün burada her Elazığlı şehidimiz için bir fidan dikmiş olduk. Aziz şehir Elaziz Şehitler Hatıra Ormanı ismini verdiğimiz bu hatıra ormanımızda tüm şehitlerimizi yad ediyoruz." ifadesini kullandı.

Şehitleri ve özellikle şehit annelerini her fırsatta hatırlamayı kendilerine görev edindiklerini belirten dernek başkanı Gökhan Topal, ” Elazığ'da çok güzel çalışmalar yapan iki sivil toplum kuruluşu ile ortak bir çalışmaya imza attık. Bundan sonraki çalışmalarımızda da şehitlerimizi ve ailelerini hatırlamaya ve onlara her konuda yardımcı olmaya gayret edeceğiz." şeklinde açıklamada bulundu.

Kaynak:www.haberler.com


Paylaş: 

Diğer Haberler