Dualarla Son Yolculuğuna Uğurlandı

Süs bitkileri sektöründe yenilikçi çalışmalarıyla tanınan Marmara Fidanlığı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Şeker son yolculuğuna uğurlandı.

Dualarla Son Yolculuğuna Uğurlandı

 

Sektörün ve sevenlerinin yoğun katılımıyla 28 Eylül Perşembe günü öğlen namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından defnedildi.

 

Plant Dergisi'nin son sayısından röportaj yaptığımız değerli büyüğümüz Ahmet Şeker'in kendi ifadesiyle eğitim hayatı ve sektöre giriş öyküsü:

 

"İlk olarak sizleri tanıtabilir miyiz?

Adım Ahmet ŞEKER, doğma büyüme Arifiye, Sakaryalıyım. Üniversite öğretimim için 1990 yılında, Yıldız teknik üniversitesi kimya mühendisliğinde okumak üzere İstanbul'a gittim. İstanbul'da öğretim hayatım sürerken evlendim. Tabii evlendikten sonra doğal olarak bir gelir ihtiyacı oluyor insanın. Eşimin ailesi İstanbul'da Okul Ailesi olarak, yaklaşık 100 yıla yakın bir süredir İstanbul'da çiçekçilik ve fidancılığın hemen hemen her sahasında faaliyet gösteren bir aile olduğu için, benim de Sakaryalı olduğumu bildiklerinden, bu bölgede birtakım üretim fidanlıklarının olduğunu, bölge topraklarının ve ikliminin bu gibi konular için çok uygun olduğunu söylediklerinden, ben de 1994 yılında süs bitkileri sektöründe amatör bir üretici olarak başlayıp Marmara fidanlığı adı altında işletmemizi kurmuş olduk. İşletmemiz başlarda eşimle beraber, daha sonra kızım Zeynep'in İşletme fakültesinden mezun olup firmamıza dahil olmasıyla birlikte tam bir çekirdek aile işletmesi olarak iş hayatına devam etmektedir"

 


Paylaş: 

Diğer Haberler