DOĞA VE ÇEVRE İÇİN PROTOKOL İMZALANDI

DOĞA VE ÇEVRE İÇİN PROTOKOL İMZALANDI

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) ile Konya Orman Bölge Müdürlüğü işbirliğiyle; öğrenciler ve toplumda orman sevgisi oluşturmak, doğa ve çevre bilincini geliştirmek ve erozyonla mücadele konusuna dikkat çekmek amacıyla bir protokol imzalandı.

 

- Kurumlar Fidanların Bakımlarını Birlikte Yapacak -

 

"Her Öğrenciye Bir Fidan" başlıklı protokol gereği, ASÜlü her öğrencinin bir fidan dikmesi sağlanacak ve böylece yaşanabilir bir çevre oluşturulmasına destek verilecek. Kampüs içinde ve şehrin farklı noktalarında tesis edilecek ağaçlandırma sahaları için fidan teminini ve fidanların dikilebilmesi için gerekli olan toprak işleme çalışmalarını Konya Orman Bölge Müdürlüğü yapacak. Müdürlük aynı zamanda Rektörlükle birlikte, 2 yıl boyunca dikilen fidanların sulama ve bakımlarını da gerçekleştirecek; bu konuda düzenlenecek toplantı ve benzeri etkinliklere teknik destek sağlayacak.

 

- Son 2 Yılda Kampüse 10 Binden Fazla Fidan Dikildi -

 

Konya Orman Bölge Müdür Vekili İbrahim Öztürkle birlikte imzaladıkları protokolden söz eden ASÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, kampüste toprak ve su yapısı çok fazla uygun olmamasına rağmen ağaçlandırma ve yeşillendirme çalışmalarına büyük önem verdiklerini söyledi. Son 2 yıl içinde 10 binden fazla fidan dikip, 24 futbol sahası büyülüğündeki alanda yeşillendirme çalışmaları yaptıklarını anımsatan Rektör Acar, "İmzalanan bu yeni protokolle artık ASÜlü her öğrencimizin bir ağacı olacak. Daha yeşil bir kampüs için biz elimizden geleni yapıyoruz. Öğrencilerimizin de katkısı ile bu gibi yeşillendirme çalışmalarından alacağımız verim artacaktır" dedi.

 

Rektör Acar, kendilerine ağaçlandırma konusunda destek sağlayan Konya Orman Bölge Müdür Vekili İbrahim Öztürk ve tüm kurum yetkililerine teşekkür etti. Protokol 2 yıl geçerli olacak ve çalışmalar en kısa zamanda başlayacak.


Paylaş: 

Diğer Haberler