Delegasyon Seçimi Yapıldı

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası'nın 2024-2026 Çalışma Dönemini belirleyecek olan 16. Olağan Genel Kurul ve Seçim süreci, Genel Merkez Delegasyon Seçimleri ile 20-21 Ocak 2024 tarihlerinde Ankara'da gerçekleştirildi.

Delegasyon Seçimi Yapıldı

 

20 Ocak 2024 tarihinde Oda'nın Genel Merkez Eğitim Salonu'nda, Genel Merkez'e bağlı tüm üyelerin katılımına açık olarak yapılan Genel Merkez Delegasyon Genel Kurulu, İstiklal Marşı ve Saygı Duruşu ile başladı ve Divan Seçimi ile devam etti. Divan Başkanı Mustafa Halim Perçin, Üye Nihan Yegin Yarayan, Raportör Cemre Korkmaz, oy birliği ile kabul edildi. Divan seçiminin ardından, 15. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Yasin Otuzoğlu açılış konuşmasını yaptı.

 

Genel Sekreter Özay Yerlikaya, Genel Merkez 15. Dönem Yönetim Kurulu çalışmaları hakkında bir sunum yaptı, ardından kürsüye çıkan üyeler dilek ve önerilerini belirtti. Dilek ve temennilerin ardından, 21 Ocak 2024 Pazar günü yapılacak olan seçimlere aday olan delegasyon listeleri divana iletilmiş ve Divan tarafından kabul edildi.

 

21 Ocak 2024 Pazar günü, Oda'nın Genel Merkezi'nde delegasyon seçimleri gerçekleştirildi ve Genel Merkez üyelerine açık olan oylama 09.00-17.00 saatleri arasında tamamlandı. Oyların sayımı, Yüksek Seçim Kurulu yetkilileri tarafından yapılarak ve sonuçlar açıklandı. "Çağdaş Peyzaj Mimarları" delegasyon listesi, Mart ayında Ankara'da düzenlenecek olan TMMOB Peyzaj Mimarları Odası 16. Dönem Olağan Genel Kurulu'nda temsil hakkını elde etti.

 


Paylaş: 

Diğer Haberler