ÇİÇEK DOLU KONAK

Konak Belediyesi kendi fidanlığında ürettiği mevsimlik çiçeklerin yanı sıra üretici kooperatiflerinden aldığı fidanlarla ilçeyi adeta çiçek bahçesine çevirecek.

ÇİÇEK DOLU KONAK

Konak Belediyesi kent estetiğini artırmak, doğanın güzelliklerini kentte yaşayanlara sunmak adına park ve yeşil alanlarda başlattığı çiçeklendirme ve ağaçlandırma seferberliğine hız verdi. Şiddetli soğukların ardından ısınan havayla birlikte ilçenin farklı bölgelerinde mevsime uygun bitki ve çiçek dikimlerine yeniden başlandı.

KAMU BİNALARI DA RENKLENECEK

Konak Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünün Kadifekaledeki fidanlığında birbirinden renkli çiçek ve farklı türlerdeki fidanlar dikim için gün sayıyor.  Geçen yıl yapılan yeşillendirme çalışmalarında 498 ağaç türü fidan, 8 bin 703 adet çalı türü bitki dikilmişti. Ayrıca park ve yeşil alanlarda da 81 bin 143 adet yer örtücü ve mevsimlik çiçek ekimi gerçekleştirilirken, bu yıl bu sayının daha üst seviyelere çıkarılması hedefleniyor. İlçeyi adeta bir çiçek bahçesine çevirecek çalışmalarda sadece park ve yeşil alanlarla sınırlı kalınmıyor. Gelen talepler üzerine okul veya hastane gibi kamu binalarının bahçeleri de fidan ve çiçek dikimleriyle renklendiriliyor.

HEDEF YEŞİL ALAN ZENGİNİ KONAK

Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, tüm dünyada olduğu gibi İzmirde de kentleşmenin getirdiği sorunların başında artan yapılaşma ve yeşil alanların azalması olduğunu belirterek amaçlarının Konak halkın huzur içinde kullanabileceği, yeşil alanlarıyla nefes alabileceği parklar yaratmak olduğunu söyledi. Kent içindeki park ve yeşil alanların şehir halkının doğayla ilişkisini devam ettirmeye yarayan nefes alma alanları olduğunu belirterek Pekdaş, ilçe sınırları içerisinde kalan en küçük parkın bile bakım ve onarımını yaparak güzelleştirdiklerini söyledi. Pekdaş, Konakın daha yeşil bir görünüme kavuşması için çalıştıklarını vurguladı. 


Paylaş: 

Diğer Haberler