ÇİÇEĞİN PATRONLARINDAN EXPO 2016 İLE İŞBİRLİĞİ

Orta Anadolu Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (OAİB) Yönetim Kurulu Toplantısı EXPO 2016 Antalya Sergi Alanı’nda yapıldı.

ÇİÇEĞİN PATRONLARINDAN EXPO 2016 İLE İŞBİRLİĞİ

Toplantıda EXPO 2016 kapsamında yapılabilecek işbirliği konuları da gündeme geldi. Orta Anadolu Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Osman Bağdatlıoğlu, "EXPOnun bitmesine çok az bir zaman kala bütün gayretimizi, gücümüzü verme ihtiyacı hissediyoruz çünkü sonuçta bizim sektörümüzü ilgilendiren bir nokta" dedi.

 

Türkiye çapındaki 11 süs ihracatçıları birliği üyelerinden oluşan Orta Anadolu Süs Bitkileri İhracatçıları Birliği gündemlerinde yer alan konuları görüşmek üzere Aksuda bulunan EXPO 2016 Antalya Sergi Alanında toplandı. Yönetim Kurulu Üyeleri EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreter Yardımcıları Levent Murat Danışman ve Mücahit Şengül tarafından karşılandı.

Yönetim Kurulu toplantısında EXPO 2016 Antalya Ajansı Peyzaj ve Bahçe İşleri Direktörü Ece Gökok tarafından EXPO 2016 ile ilgili sunum yapıldı, ardında ise alan gezisi gerçekleştirildi. Yönetim Kurulu Üyeleri daha sonra EXPO Tepesine çınar ağacı dikerek alan ziyaretini tamamladı.

Alan gezisinin ardından ise Yönetim Kurulu Üyeleri, EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreter Yardımcısı Mücahit Şengül ve ilgili direktörlüklerle EXPO 2016 Antalya kapsamında yapılabilecek işbirliğini ele aldı.

ORTAK ÇALIŞMA YAPACAĞIZ

EXPO 2016ya en başından beri destek verdiklerini belirten Orta Anadolu Süs Bitkileri İhracatçıları Birliği Başkanı Osman Bağdatlıoğlu, "Gerçek anlamda bakıldığı zaman biz zaten 2008 yılından bu yana EXPOnun içindeyiz.  Birlik olarak il kuruluş aşamasından bu yana içindeydik. Ama şu an artık EXPOnun bitmesine çok az bir zaman kala bütün gayretimizi, gücümüzü verme ihtiyacı hissediyoruz. Çünkü sonuçta bizim sektörümüzü ilgilendiren bir nokta. Burada ortak çalışmalarda gerek festivalde olsun gerekse iç bahçelerde, yarışmalarda, yeşil şehirler yarışmasında birçok noktada birçok birimle ortak istişare çalışması yapacağız. Bir çalışma grubu gerçekleştiriyoruz" dedi.

BÜTÜN TÜRKİYE EXPO İÇİN EL ELE VERMELİ

"Bütün Türkiyenin el ele verip bu organizasyonla iç içe olması gerekiyor" diyen Bağdatlıoğlu, EXPO ile işbirliği yapmaktan mutluluk duyacaklarını ifade ederek şunları söyledi;

"Umut ederim güzel şeyler çıkarırız iyi bir işbirliğiyle çünkü bu EXPO olduktan sonra ve bittikten sonra yine Antalyaya ve Türkiyeye kalacak buna sahip çıkmamız gerekiyor. Bununla birlikte, neler yapabiliriz, nasıl çevreyi yeşil konuşabiliriz bu amaçla burada olmaktan mutluyum.

 

 


Paylaş: 

Diğer Haberler