Çevre ve Peyzaj Akademisi

Çevre ve Peyzaj Akademisi’nde; bitki üretiminden ağaç dikimine, kış bahçesinden süs havuzu yapımına kadar birçok konuda teorik ve pratik eğitim veriliyor.

Çevre ve Peyzaj Akademisi

Ankara Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi, Ankara’da daha yeşil, güzel ve yaşanılabilir mekânlar oluştururken, aynı zamanda vatandaşların bireysel olarak atacakları adımlarda onlara yol gösterecek proje tasarladı. Yoğun bir teknik altyapı çalışması ile oluşturulan “Çevre ve Peyzaj Akademisi” bahçe tasarlama ve bitki bakımı konusunda yol gösterici oluyor.

Çevre ve Peyzaj Akademisi’nde; bitki üretiminden ağaç dikimine, kış bahçesinden süs havuzu yapımına kadar birçok konuda teorik ve pratik eğitim veriliyor. Vatandaşların yapabilecekleri şeyleri oldukça kolay şekilde görebilecekleri bir platform sunuyor. Çevre ve Peyzaj Akademisi bahçıvanlık kursu, park ve bahçe bakım eğitimi, bahçe tasarım eğitimi, üretim teknikleri konularında eğitim sunuyor.

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Hasan Muhammet GÜLDAŞ: “ Biz Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi olarak Ankara’mızın dört bir yanını daha yeşil daha güzel daha yaşanır hale getirmek için çalışırken aynı zamanda, vatandaşlarımızın da kendi hayatlarında yeni adımlar atmalarında teşvik edici ve yol gösterici olmayı arzu ettik.” dedi.

zWVUvFqrXrg
Paylaş: 

Diğer Haberler