ÇANAKKALE ZAFERİNİN 100.YILINDA 100 BİN FİDAN

Kocasinan Kaymakamlığı Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılında 100 bin fidanı toprakla buluşturacak.

ÇANAKKALE ZAFERİNİN 100.YILINDA 100 BİN FİDAN

Kocasinan Kaymakamlığı Çanakkale Zaferinin 100. Yılında 100 bin fidanı toprakla buluşturacak.

Kocasinan Kaymakamlığı Çanakkale Zaferinin 100. Yılı nedeniyle başlattığı kampanya ile 100 bin fidan dikmeyi hedefliyor. Boğazköprüde 250 hektar alana dikilmesi planlanan fidanların 10 bin tanesi toprakla buluşurken, 25 bin fidan da dikim için hazır bekliyor.

Boğazköprü mevkiine sürdürülen çalışmalarda 12si denetimli serbest 14 belediye çalışanı görev aldığını söyleyen Kocasinan Kaymakamı Ali Candan, "2015 yılı Çanakkale Zaferinin 100. Yılı. Bizde Çanakkale zaferinin 100. Yılı nedeniyle çok yönlü çalışmalar yaptık. 30 bin öğrencimize konferans veriyoruz, bin öğrencimizi Çanakkaleye gönderiyoruz. Şehitlerimizin anısını yaşatmak için Çanakkale Zaferini 100. Yılında 100 bin ağaç dikmeye karar verdik. Şuana kadar 10 bin civarında diktik. Dikecek olduğumuz fidanlarımızı Orman ve Su İşleri Bakanlığımız tahsis etti. İlçemizde yeşil bir alan oluşturalım istedik bu konuda herkesten destek bekliyoruz çünkü bu işi yaparken devletten kaynak harcamadık. Orman ve Su İşleri Bakanlığımızdan ağaç tahsis ettik. Denetimli serbestlikten, kamu kurumlarımızın, belediyemizin ve çeşitli hayırseverlerimiz yardımlarıyla fidanları getirip, dikimi yaptırıyoruz" dedi.

Kaymakam Candan, "İnşallah bu sene içerisinde 100 bin fidanımızı toprakla buluşturacağız. Hayırseverlerimizin desteklerini bekliyoruz" diye konuştu.


Paylaş: 

Diğer Haberler