BU SİSTEM İŞİNİZİ KOLAYLAŞTIRACAK

BU SİSTEM İŞİNİZİ KOLAYLAŞTIRACAK

 

Fraktall Bilişim Yazılım Teknoloji Sistemleri kurucu ortakları Safa Çokcan ve Kerem Büber geliştirdikleri yazılım sistemiyle sektör işletmelerinin çalışmalarını kolaylaştıracak.

 

YENİ BİR YAZILIM SİSTEMİ

Fraktall Bilişim Yazılım Teknoloji Sistemleri kurucu ortakları Safa Çokcan ve Kerem Büber geliştirdikleri yazılım sistemiyle sektör işletmelerine büyük kolaylık sağlayacak. Sektörde; arşiv, düzenleme, işletim sistemleri ve stok bilgisi noktasında eksiklik olduğunu vurgulayan Safa Çokcan, bu doğrultuda bir yazılım geliştirdiklerini söyledi. Çokcan: "Resmi kurumlarda dahil olmak üzere sektörde hiçbir firmanın böyle bir yazılım kullanmadığını biliyoruz. Yapılan çalışmalar tam anlamıyla bir kara düzen halinde. Bu durumu gördükten sonra bir sistem geliştirmeye karar verdik. Resmi kurumlara ve sektör firmalarına yönelik temelde aynı fakat pratikte farklı bir yazılım sistemi geliştirdik. Gelen talepler doğrultusunda geliştirmeye de devam ediyoruz." dedi. 

 

RESMİ KURUMLAR İÇİN

Resmi kurumlarda uygulanan yazılım sistemi ile ilgili bilgi veren Çokcan: "Hazırladığımız sistemi kullanan resmi kurumlar; stok durumlarını görüp, gerçekleştirdikleri çalışmaların detaylarını tutabiliyor. Örneğin, herhangi bir caddeye yada parka yapmış oldukları çalışmaların maliyeti başta olmak üzere tarih sıralamasıyla geçmişe dönük tüm detaylarını görebiliyor, raporunu sunabiliyor yada çıktısını alarak üst makama iletebiliyor. Yine aynı şekilde, aldıkları bitkilerin alım tarihi, alım bilgileri, ihalesi yada doğrudan temini gibi bilgileri alarak stokuna ekleyip, takibini yapabiliyorlar. Sistemimizde bir de ‘uyarı kısmı var. Burada ise, stoklarında kalan ürünleri belirttikleri miktarın altına düşerse program otomatik olarak uyarı veriyor." diye konuştu.

 

SEKTÖR FİRMALARINA AYRI

Sistemin özel sektörde kullanılan versiyonu ile ilgili de konuşan Çokcan: "Sistemimiz sektör firmalarında biraz daha farklı. Bu yazılımda; günlük ve haftalık yapılan satışlar ve cirolar gözüküyor. Uyarı kısmı yine mevcut fakat stok sistemi biraz daha geniş kapsamlı. Yani; hangi firmaya ne kadar bitki satıldı, ne kadara satıldı gibi bilgiler yer alıyor. Üretim modülümüzden yetiştirdiği bitkileri görebiliyorlar. Mesela; bir hafta sonra bir ağaca bakım yapacaksa, saksıya alacaksa bunları takip edebiliyor. Bir de müşteriler kısmımız var, buradan müşterilere bir cari kart oluşturuluyor. Firma böylece müşterisine satmış olduğu ürünlerin hesap hareketlerini görebiliyor." şeklinde konuştu.

 

MUHTEŞEM PROGRAM

Geliştirilen yazılım sistemlerine gelen talepler doğrultusunda ekleme yapabildiklerini vurgulayan Safa Çokcan, daha sonra yeni modülü tüm müşterilerinin bilgisine sunduklarını söyledi. Programın tüm mobil cihazlara uygun olduğunun altını çizen Çokcan, programı kullanan herkesin nerede olursa olsun tüm bilgilere kolaylıkla ulaşabileceğini belirtti. Sektör için geliştirdikleri sistemin yeni bir çalışma olduğunu kaydeden Çokcan, programın maliyeti ile ilgili olarak şunları söyledi: "Maliyeti ise kullanıcı sayısına göre belirliyoruz. Firma bu programı almak için verdiği ücreti birkaç ayda karşılayabiliyor zaten. Çünkü biz onlara her yıl yada her ay stok sayımında farkında olmadan kaçırdıkları ürünleri tekrar kazandırıyoruz. Biz aslında firmaya bir disiplin sağlıyoruz."

 

 

 


Fraktall Information, Software and Technology Systems Co., founders Safa Çokcan and Kerem Büber will provide great convenience to the business sector with  software that developed by them. Mr. Safa Çokcan empasized that they observe the lack of electronic archiving, editing, operating systems and stock information processes in industry and “we collect them all in one system.” He said.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Paylaş: 

Diğer Haberler