BODRUM YENİ PARKLAR VE SOSYAL ALANLAR KAZANIYOR

Bodrum Belediyesi, yarımada genelinde çocuk oyun gruplarının da yer aldığı; dinlenme, yürüyüş, bisiklet ve spor alanlarından oluşan yeşilliklerle kaplı park alanları oluşturmaya devam ediyor.

BODRUM YENİ PARKLAR VE SOSYAL ALANLAR KAZANIYOR

Bodrum Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında; yapımı büyük ölçüde tamamlanan Mumcular Parkı, Akçaalan Parkı, Turgutreis 2060. Sokak Parkı ve Mumcular Meydanı’nda, düzenli bir çevre görünümü elde etmek için bitki dikimi ve peyzaj çalışmaları yapılıyor. 

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, çalışmalar kapsamında son olarak Mumcular Parkı’nda toplam 3120 metrekarelik park alanına, 1 adet standart basketbol sahası ve açık alan fitness aletlerinin kurulumunu yaparak alanı akrilik zeminle kapladı. Ayrıca bölgede çocuk oyun grubu da kurularak alan, kauçuk zemin ile kaplandı, oturma alanları ve bisiklet yolu eklendi. Peyzaj çalışması da yapılan parkta; 70 adet ağaç ile 480 adet çalı grubu bitki dikildi. Parkı kapsayan 1100 metrekarelik alana hazır çim serildi, bitkisel alanların sulanması için de tam otomatik sulama sistemi kuruldu. 

2900 metrekarelik alana sahip Akçaalan Parkı’nda da bir standart basketbol sahası inşa edilerek; alanın akrilik zemin kaplaması yapıldı. Açık alan fitness aletleri ve çocuk oyun grupları da kurularak zemin kauçuk ile kaplandı. Oturma ve dinlenme alanlarıyla park, 200 metre uzunluğunda yürüyüş parkuru ve bisiklet yoluna da sahip. Park yapım sürecinde, alandaki mevcut büyük ağaçlar korundu. Park içindeki mevcut bitkilere ek olarak da; 11 adet ağaç ve 1200 adet çalı grubu bitki toprakla buluşturuldu. 1000 metrekarelik alana hazır çim serilerek otomatik sulama sisteminin kurulumu yapıldı.

1603 metrekarelik alan üzerine kurulmuş olan Turgutreis 2060 Sokak Parkı’nın 876 metrekarelik bölümü; çocuk oyun alanı, açık hava fitness alanı ve basketbol sahasına, 735 metrekaresi de bitkisel alana ayrıldı. Parka standart bir basketbol sahası kuruldu ve saha zemini, akrilik malzeme ile kaplandı. Tamamı ağaç grubu bitkilerden oluşan yeşil alanlardaki mevcut ağaçlara ek olarak 10 adet Ficus Bennjamine Nitida (Bodrum ağacı) ağacının da dikimi yapıldı. Parktaki yeşillik alanlar, düzenli olarak Bodrum Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından sulanacak.

Bodrum Belediyesi tarafından yürütülen Mumcular Meydan Projesi kapsamında ise öncelikle proje alanındaki sert zemin ve altyapı işleri, Belediye Fen işleri Müdürlüğü ekipleri tarafından tamamlandı. Hemen ardından Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, meydanın peyzaj çalışmalarına adım attı. Mumcular mahallesine daha yeşil bir meydan kazandırmak hedefiyle yürütülen peyzaj çalışmalarında; 4 adet ağaç ve 1315 adet çalı grubu bitkinin dikimi yapıldı, tam otomatik sulama sistemi kuruldu. 

Çalışmaları değerlendiren Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, yarımada genelinde faaliyetleri titizlikle sürdürdüklerini ifade ederek, "Bodrum Belediyesi ekiplerimiz, vatandaşlarımızın ihtiyaçları için gece gündüz demeden büyük emeklerle hizmet veriyor. Yarımadamızın her bir bölgesi ayrı güzelliğe sahip, dolayısıyla en ufak bir sorunla karşılaştığımızda, bunun bir an önce çözülmesini canı gönülden istiyorum ve belediye olarak zaten bu konuda, çözüm için, vatandaşlarımızın elimizden geldiğince yanlarında oluyoruz. Ancak daha güzel bir Bodrum için, daha yeşil bir Bodrum için, daha temiz ve daha mavi bir Bodrum için elimizi hep birlikte taşın altına koymamız gerekli. Medeni ve hoşgörülü insanların yaşadığı Bodrumda, bu birlik ve beraberlik, bu sevgi ve saygı oldukça ben inanıyorum ki; Bodrum, yarınlara çok daha emin adımlarla yürüyecek." dedi.

 Paylaş: 

Diğer Haberler