BEŞİKTAŞTA BAHÇE VE ÇİÇEK FESTİVALİ

Beşiktaş Uluslararası Bahçe ve Çiçek Festivali yarın start alıyor. Beşiktaş Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen ‘Beşiktaş Uluslararası Bahçe ve Çiçek Festivali’ 15 Mayıs tarihine kadar devam edecek

BEŞİKTAŞTA BAHÇE VE ÇİÇEK FESTİVALİ

Beşiktaş Uluslararası Bahçe ve Çiçek Festivali yarın Barış Korteji ile start alıyor. Festival Açılış Korteji saat 10.00da The Plaza Hotel önünden hareket edecek. 15 Mayısa kadar devam edecek olan Festivalde çeşitli etkinlikler sergilenecek.

Bu yıl ilk kez düzenlenecek festivalin teması ise ‘Beşiktaşta Barışmak olarak belirlendi.

Festival süresince Çiçek Pazarı, satış, yeme-içme ve oturma alanlarının bulunacağı Pazar Yerleri, proje fikirleri, sergiler, defileler, hurda arabalar üzerinde çiçek uygulamaları, sokak sanatları uygulamaları ve daha birçok uygulama gerçekleştirilecek.

"Beşiktaş Uluslararası Bahçe ve Çiçek Festivali"nin ikonuysa "Uğur Böcekleri". Festival için özel olarak tasarlanan "Uğur Böcekleri" Beşiktaşın çeşitli noktalarında sergilenecek.

 

Beşiktaş Belediyesi ev sahipliğinde, sivil toplum kuruluşları, uluslararası temsilcilikler ve konsolosluklar, ilçe ve büyükşehir belediyeleri, üniversiteler ve çeşitli alanlarda ulusal ve uluslararası tasarımcıların ve kâr amacı gütmeyen kuruluşların katkılarıyla gerçekleştirilecek festivali, baharı coşkuyla karşılamak isteyen İstanbullular ücretsiz olarak ziyaret edebilecek.


Paylaş: 

Diğer Haberler