BAŞKAN UZUN, ENGELLİ VATANDAŞLARLA TOHUM EKTİ

Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun, “Bir Tohum, Bir Fidan, Bir Can” projesi kapsamında engelli vatandaşlarla fidan tohumu ekti.

BAŞKAN UZUN, ENGELLİ VATANDAŞLARLA TOHUM EKTİ

 

Sosyal temalara vurgu yapmaya devam eden ve engellileri önemli projelerle buluşturan Beylikdüzü Belediyesi örnek bir etkinliğe daha imza attı. "Bir Tohum, Bir Fidan, Bir Can" projesi kapsamında 50 engelli öğrenci, Beylikdüzü Belediyesi’nin ev sahipliğinde fidan tohumu dikti. Beylikdüzü Belediyesi Park ve Bahçe Müdürlüğü Serası'nda düzenlenen etkinliğe Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun’un yanı sıra engelli öğrenciler, veliler ve öğretmenler katıldı.

Her engelli çocuğun dikili bir ağacı olabilmesi için engelli çocuklarla lale tohumu ve çam ağacı diken Başkan Uzun, öğrenciler ile saksılara tohum ekti. Öğretmenlerinin yardımıyla bitki eken çocuklar, ektikleri bitkilerin kaybolmaması için de saksılara isimlerini yazdı.

Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun, herkesin kesinlikle dikili bir ağacı olması gerektiğini vurguladı. Uzun, "Bugünde engelli ailelerine yönelik bir çalışma gerçekleştirdik. ‘Bir Tohum, Bir Fidan, Bir Can’ sloganıyla yaklaşık 50 engelli ve ailesi için hep birlikte fidan ve tohum ektik. Çok anlamlı bir çalışma olduğuna inanıyorum. Her insanın da mutlaka dikili bir ağacı olmalıdır" dedi.

Başkan Uzun, Beylikdüzü İlçesi'nin de kişi başına düşen yeşillik bakımından Avrupa standartlarında olduğunu da sözlerine ekledi.

Öğrenciler tarafından ekilen çam ağacı ve lale tohumu, park bahçeleri tarafından fidan haline getirilecek. Fidan haline gelen ağaçlar, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde saksılardan alınarak belediyenin tahsis ettiği yerlere dikilecek.


Paylaş: 

Diğer Haberler