BAŞKAN KARAOSMANOĞLU SAKARYA ORMAN BÖLGE MÜDÜRÜ OKAN KURŞUNLA BİR ARAYA GELDİ

Türk Dünyası Belediyeler Birliği(TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Sakarya Orman Bölge Müdürü Okan Kurşun ve İzmit Orman İşletme Müdürü Abdullah Duman’ı makamında konuk etti.

BAŞKAN KARAOSMANOĞLU SAKARYA ORMAN BÖLGE MÜDÜRÜ OKAN KURŞUNLA BİR ARAYA GELDİ

Görüşmelerde gerek kentin çevre açısından daha fazla ağaçlandırılması ve mesire alanlarının daha fazla çoğaltılması konusunda görüş alışverişi yapıldı.

 

DAHA FAZLA FİDAN DİKECEĞİZ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ağaca olan dönük çalışmalarını anlatan ve son on yılda milyonlarca fidanı toprakla buluşturduklarını ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, Sakarya Orman Bölge Müdürü Kurşun’la olan görüşmesinde, “Birlikte bir metre bile boş alanı kalmayacak şekilde her yere gerekli fidan dikimi gerçekleştirmeye devam edelim. Gelecekte yeşil bir çevre için daha fazla fidan dikerek birlikte çalışmayı sürdüreceğiz” dedi.   

 

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN 10127 FİDAN DİKİLDİ

Sakarya Orman Bölge Müdürü Okan Kurşun’da görüşmede, “Kocaeli ilinde 15 Temmuz şehitleri hatırasına Yahya Kaptan’da, otobanın üzerinde her bir şehidimiz için 41 adet olmak üzere 247 şehidimiz için on bin yüz yirmi yedi fidan dikimi gerçekleştirdik. Şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, yapılmaya çalışılan darbe girişimini şiddetle kınıyoruz. Bununla birlikte Körfez bölgesinde 1.404 hektar sahada bozuk ormanların iyileştirilmesi için proje yaptık. Bu yılda 250 hektar alanda çalışmalarımız yılsonunda tamamlanacak ve toplamda 2.246.000 Fidan dikilerek, Körfez’in Siluetinin değerine katkı sunacağız” açıklamasını yaptı.

 

BAŞKANIMIZ KARAOSMANOĞLU’NA TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Kocaeli ilinde kaçak yapılmış işgali yapıların önlenmesi için koruma tedbirlerini 7/24 prensibiyle etkin şekilde yapmaya devam ediyoruz vurgusu yapan Bölge Müdürü Kurşun, “Kocaeli halkının ormanlardan daha fazla istifade edebilmeleri için il genelinde kurulan 112 adet mesire yerleri ve buralara verdiği destek ötürü Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’na teşekkür ediyoruz. Bunların yanı sıra yine yol kenarı otoban ağaçlandırmaları ile Türkiye’nin en güzel yeşil yollarına kavuşmuş durumdayız. Bundan dolayı da Başkanımıza bir kez daha hassaten teşekkür ediyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.


Paylaş: 

Diğer Haberler