BAŞKAN BARAN SERAYI GEZDİ

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Körfez protokolü ile birlikte Park ve Bahçeler Müdürlüğünün kendi bünyesinde bulunduğu sera ve fidanlığı ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

BAŞKAN BARAN SERAYI GEZDİ

Oluşturulan profesyonel hizmet alt yapısıyla Körfez halkına 7/24 hizmet eden bir ekip belediye olan Körfez Belediyesi, kendi bünyesinde yetiştirdiği fidanlar ve çiçeklerle Körfezin çehresini değiştiriyor. Körfezin yeşillendirilmesi için sera ve fidanlık alanlarını ileriye yönelik genişleten Körfez Belediyesi, yeni bitkisel materyaller de üreterek kentin çeşitli noktalarına dikimini gerçekleştiriyor.

Körfez Çiçek Bahçesine Dönecek

Bu kapsamda çalışmaların yanı sıra üretilen çiçekleri ve fidanları inceleyen Başkan Barana Körfez Kaymakamı Dr. Hasan Hüseyin Can, Körfez İlçe Emniyet Müdürü Cenk Özmen, Körfez Jandarma Komutanı Fikret Çetin Kale, Körfez Ticaret Odası Başkanı Mustafa Efe eşlik etti. Körfez protokolü ile birlikte Park ve Bahçeler Müdürlüğünün serasını ve fidanlığını inceleyen Başkan Baran, çiçekleri ve fidanları tek tek inceledi. Kaymakam Dr. Hasan Hüseyin Can, Park ve Bahçeler Müdürlüğünün serasını ve fidanlığını çok beğendiğini belirtti. Körfezin her yerinin yeşil olduğunu belirten Kaymakam Can, "Başkanımız yeşile çok hassas biri. Kısa sürede binlerce fidanı toprakla buluşturdu ve hatıra ormanları oluşturdu. Park ve Bahçeler Müdürlüğünün çalışmalarını da yerinde görme imkanı bulduk. Belediye ekiplerini bu özverili çalışmalarından dolayı kutluyorum. Bura ki çiçekleri ve fidanları gördükten sonra Körfezin çiçek bahçesine döneceğinden hiç kuşkum yok" ifadelerini kullandı.

Dikey Bahçeler Körfeze Ayrı Bir Hava Kattı

Körfez Belediyesinin kendi bünyesinde ürettiği ve birçok ilçe belediyesine örnek olan projesi olan Dikey Bahçe projesinin üretimini ve yapım aşamasını da inceleyen Kaymakamı Dr. Hasan Hüseyin Can, Körfez İlçe Emniyet Müdürü Cenk Özmen, Körfez Jandarma Komutanı Fikret Çetin Kale, Körfez Ticaret Odası Başkanı Mustafa Efe, Körfezin geneline yayılan dikey bahçeleri çok beğendiklerini ifade ettiler. Körfezin görüntüsüne ayrı bir hava kattıklarını ve boş cadde duvarlarını değerlendirmek adına çok güzel bir hizmet olduğunu belirten Körfezin ileri gelen isimleri Başkan Barana bu çalışma karşında teşekkür ettiler.

Daha sonra Başkan Baran ve çalışanlar ile de çeşitli sohbetler gerçekleştirdi. Neşeli geçen incelemelerde Başkan Baran ve beraberindekiler, Park ve Bahçeler Müdürlüğü çalışanlarına kolaylıklar dileyerek ziyareti sonlandırdılar.


Paylaş: 

Diğer Haberler