Bakanlıktan Sulama Sistemlerine Destek

Resmî Gazete’de yayımlanan tebliğ ile Tarım ve Orman Bakanlığı bireysel sulama sistemi yatırımlarına destek verecek

Bakanlıktan Sulama Sistemlerine Destek

Tarımsal faaliyetler için geliştirilen modern basınçlı bireysel sulama sistemlerinin üreticiler tarafından kullanımının yaygınlaştırılması; daha kaliteli ve pazar isteklerine uygun üretim yapılmasını sağlamak, kırsal alanda üreticilerin gelir düzeyinin yükseltilmesi için bireysel sulama sistemlerinin destek verilecek.

Resmî Gazete’de yayımlanan tebliğ ile Tarım ve Orman Bakanlığı bireysel sulama sistemi yatırımlarına destek verecek. 1 Mart itibariyle başlayan başvurular 30 gün boyunca sürecek gerçek ve tüzel kişiler başvuru yapabilecek. Bakanlık tarafından oluşturulan güncel Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı olmak şartıyla başvuru yapabilecek.

Tarla içi damla sulama sistemleri, yağmurlama sulama sistemleri, mikro yağmurlama sulama sistemleri, yüzey altı damla sulama sistemleri, Lineer veya Center Pivot sulama sistemleri, tamburlu sulama sistemleri, güneş enerjili sulama sistemleri program kapsamında destek alabilecek. Başvuru sahipleri, başvuruları kabul edilmesi halinde; hibeye esas mal alım tutarının KDV hariç yüzde 50’si oranında destek verilecek. Hibeye esas mal alım tutarı 1 milyon TL’yi geçmeyecek.  


Paylaş: 

Diğer Haberler