BAHÇIVANLIK KURSU YENİ DÖNEMİ BAŞLADI

Ağaç AŞ’nin düzenlediği Bahçıvanlık Kursları yeni dönem açılışı ve önceki dönem mezunların sertifika töreni Haliç Eğitim Merkezinde gerçekleşti.

BAHÇIVANLIK KURSU YENİ DÖNEMİ BAŞLADI

İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ koordinatörlüğünde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Müdürlükleri ile Halk Eğitim Merkezleri işbirliğinde, yeni dönem açılışı ve önceki dönem mezunların sertifika töreni Haliç Eğitim Merkezinde gerçekleşti.

 Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında ücretsiz bir şekilde gerçekleşen Bahçıvanlık Kurslarına; bahçıvanlığı profesyonelce meslek haline getirmek isteyenler, çiçekçi ve fidancı esnafı, peyzaj-ziraat-orman fakültelerinden yeni mezun mühendis, mimar ve teknikerlerden  pratik tecrübelerini arttırmak isteyenler, hobi amacıyla gelmek isteyen herkes katılabiliyor. Kursun dersleri 36 iş günü olmakla birlikte,   Pazartesi, Çarşamba ve Cuma Günleri 08.30-16.30 saatleri arasında veriliyor.

İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ Genel Müdürü Sayın Faruk KACIR Bahçıvanlık kursu açılış konuşmasında; “İstanbul’da yer alan kurslarımızda her yıl 320 Bahçıvan mezun oluyor. Ayrıca bu proje ile 2004 yılından itibaren bugüne kadar kurslarımızdan toplam 3.319 kişiyi mezun ettik. Kurslarımızın amacı, bahçe bakımı ve bitkiler hakkında tam donanımlı bireyler yetiştirmek. Kurslarımızda, İstanbul’un peyzajını yapan; projelendiren, uygulayan ve bakımını yapan teknik kadro; Peyzaj Mimarı, Ziraat ve Orman mühendisleri tarafından eğitim veriliyor. Kısaca; “İstanbul’un peyzajını yapan ekip İstanbul’un Bahçıvanlarını yetiştiriyor.’’ Kurslardan mezun olan kursiyerlerimize, hedeflerine ulaşma yönünde başarılar, yeni başlayan kursiyerlerimize de verimli bir eğitim-öğretim dönemi diliyorum.” şeklinde konuştu. 

 

Bahçıvanlık Kursları, 2017 yılı birinci dönem başarılı olan öğrencilere sertifikaları verilerek son buldu.


Paylaş: 

Diğer Haberler