BAHÇIVANLIK KURSU KAYITLARI UZATILDI

Bahçıvanlık Kursu Kayıtları 26 Eylül Salı gününe kadar uzatıldı.

BAHÇIVANLIK KURSU KAYITLARI UZATILDI

İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Müdürlükleri ile Halk Eğitim Merkezleri işbirliğinde, Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında çevre bilincini geliştirmek ve meslek edindirmek amacıyla ücretsiz olarak düzenlenen “Bahçıvanlık Kursları” yeni dönem kayıtları devam ediyor.

Bahçıvanlık kursları Avrupa yakası, Haliç Eğitim Merkezi ve Anadolu yakası, İdealtepe Eğitim Merkezi olmak üzere iki ayrı noktada eğitim veriliyor.

Bahçıvanlık kurslarında teorik bilgilerin dışında pratik uygulamalar, saha ziyaretleri ve teknik geziler gerçekleştiriliyor. Verilen bilgilerin pratik uygulamaları ile tam donanımlı bahçıvanlar yetiştirilmesi amaçlanıyor. Bahçıvanlık Kurslarına meslek sahibi olmak isteyenler, bahçıvanlığı daha profesyonelce sertifikalı olarak yapmak isteyen bahçıvanlar, peyzaj-ziraat-orman fakültelerinden yeni mezun mühendis, mimar ve teknikerlerden pratik tecrübelerini arttırmak isteyenler ve hobi olarak bahçe bakımı ile ilgilenmek isteyen herkes katılabilir.

Dersler, haftada 3 gün Pazartesi, Çarşamba ve Cuma Günleri 08:30-16:30 saatleri arasında otuz altı (36) işgünü (272 saat) boyunca devam ediyor. Bahçıvanlık Kursları ikinci dönem 02.10.2017 tarihinde başlıyor, 22.12.2017 tarihinde sona eriyor.

Kurslarda, bahçıvan adayları hem teorik hem pratik eğitim alacak olup, verilecek dersler şu şekildedir;

Proje Okuma, Toprak Hazırlığı, Ekim-Dikim Faaliyetleri, Sera Yapım Tekniği, Çevre Koşulları, Dış Mekan Bitkileri, Çim Alan Tesisi, Süs Bitkilerinde Budama, Süs Bitkileri Hastalıkları İle Mücadele, Kültürel Bakım, Meyvecilik, Toprak İşleme Alet ve Makinelerinin Ayarı ve Kullanılması.

Bahçıvanlık Kursları, teorik ve uygulamalı derslerin belirlenmiş zaman planında işlendiği ve devam zorunluluğu olan kurslardır. Kayıt işlemleri Haliç Kurs Merkezi ve İdealtepe Kurs Merkezlerinde gerçekleşmektedir. 

Kurs Tarihleri ​​: 02.10.2017 – 22.12.2017 


Paylaş: 

Diğer Haberler