BAHÇIVANLIK KURSU BAŞLIYOR

Büyükşehir Belediyesi Tarafından Her Yıl Geleneksel Olarak Düzenlenen Bahçıvanlık Kursu” Kayıtları 30 Mart Pazartesi Günü Başlıyor

BAHÇIVANLIK KURSU BAŞLIYOR

Ankara Büyükşehir Belediyesinin, vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine her yıl düzenlediği ve artık Başkentte geleneksel hale getirdiği "Bahçıvanlık Kursu"na başvurular, 30 Mart Pazartesi günü başlıyor. Başvurular, 3 Nisan Cuma günü sona erecek.

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Ömer Bircan, 10 iş günü şeklinde 2 hafta olarak ve 3 dönem boyunca düzenlenecek kurslarda, ilk 5 gün teorik ve teknik bilgilerin verileceğini, son 5 gün ise Büyükşehir Belediyesine ait merkez seralar, Söğütözü Fidanlığı ile Başkentin prestijli parklarında uzman hocalar eşliğinde pratik uygulamalar yapılacağını bildirdi.

Ömer Bircan, ücretsiz olarak düzenledikleri bahçıvanlık kurslarının artık Başkentte geleneksel hale geldiğini belirterek, kursun ilk döneminin 20 Nisanda başlayıp 1 Mayıs 2015 tarihine kadar süreceğini ifade etti. 

 

-İLK BAŞVURAN 500 KİŞİYE ÖNCELİK VERİLECEK

Bircan, kurslara başvuruların 30 Mart Pazartesi günü başlayıp, 3 Nisan Cuma günü sona ereceğini, ilk başvuran 500 kişiye öncelik verileceğini ve kurs bitiminde de kursiyerlerin "Bahçıvanlık Kursu Katılım Sertifikası" alacağını belirtti. 

Kurs, resmi kurum ve kuruluşlar ile tüm vatandaşlara açık olup,  katılmak isteyenlerin iki adet vesikalık fotoğraf ve nüfus cüzdanı fotokopisi ile Ankara Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı - Yahya Kemal Caddesi, Tarsus Sokak No: 32 - Yenimahalle adresine bizzat başvurarak kayıt yaptırmaları gerekiyor.

 

-12 YILDIR BAŞARIYLA SÜRDÜRÜLÜYOR

Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği Bahçıvanlık kursları, Türkiyenin en yeşil kent merkezi unvanını gururla koruyan Başkent Ankarada, 12 yıldır başarıyla sürdürülüyor.

 Bahçıvanlık kursları sayesinde, Başkentli vatandaşlar salon ve bahçe bitkileri gibi iç ve dış bitkiler ile fidancılık, sebzecilik, bitki ilaçlaması ve budama gibi konuları teorik ve pratik bilgiler ışığında öğrenerek, çevrelerindeki peyzaj uygulamaları konusunda daha bilinçli olmaları amaçlanıyor.

Bahçıvanlık Kurslarının ikinci dönemi 4 -15 Mayıs, üçüncüsü ise 18 - 29 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek.

 

 


Paylaş: 

Diğer Haberler