BAHÇIVAN ÇOCUKLAR İŞ BAŞINDA

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı’na bağlı bulunan Park Bahçeler Şube Müdürlüğü’ne ait Botanik Bahçesi, her yıl yetişkinler için düzenlediği “Bahçıvanlık Kursu”nu bu kez çocuklar için düzenledi.

BAHÇIVAN ÇOCUKLAR İŞ BAŞINDA

Okulların kapanmasıyla birlikte çeşitli aktivitelere yönelen çocuklar ‘Bahçıvanlık Kursuyla açık havada doğayla buluşmanın keyfini yaşadı. Bitki dünyasını daha yakından tanımak isteyen ve bahçıvanlık mesleğine ilgi duyanların katılımıyla gerçekleşen kurs 5 gün sürdü. İlk etapta 26 çocuğun katıldığı kurs, 7-11 yaş grubu çocuklardan oluştu.

 

Ücretsiz olarak verilen kursta, Botanik Bahçesinde bulunan bitkiler tanıtıldı. Kursiyerler kurs boyuncu, bitki dikimi, bakımı, bitki şaşırtma, herbaryum (kurutulmuş bitki koleksiyonu) hazırlama, tohum toplama ve ekimi, mikroskopta bitki kısımları, bitki zararlılarını incelemesi ve en beğendikleri bitkinin resmini çizme gibi aktiviteler yaptı.

 

Park Bahçeler ekibi, bu sene çocuklar için ilk kez düzenlenen kursun geleneksel hale gelebileceğini belirttiler. Kurs sonrası başarılı olan kursiyerlere kurs belgesi verildi.

 


Paylaş: 

Diğer Haberler