"BAHÇENİ GÖSTER BİZE" YARIŞMASI

Bu yıl “Bahçeni Göster Bize” sloganıyla 3 ayrı kategoride düzenlenen yarışmaya büyük ilgi görülüyor.

Çankaya Belediyesinin artık gelenekselleşen "Balkon-Pencere Bezeme, Çatı-Teras Düzenleme ve Bahçe Düzenleme" yarışmasına başvurular devam ediyor. Her yıl çok sayıda katılımla gerçekleşen yarışmaya Çankayalılar bu yıl da büyük ilgi gösterdi. Doğa sevgisinin aşılanmasının yanı sıra keyifli bir etkinliğe dönüşen yarışmada bahçeler ve yeşil alanlar kıyasıya yarışacak.
 
AMAÇ DOĞA SEVGİSİNİ PEKİŞTİRMEK VE ÖZENDİRMEK...

Bu yıl "Bahçeni Göster Bize" sloganını taşıyan yarışma, Ankaranın en çok park-bahçesine sahip olan ve yeşil alanlarıyla göz dolduran Çankayanın yeşiline yeşil katacak. Vatandaşları bitkisel düzenlemelere özendirip, çevre bilincini ve yeşil alan sevgisini arttırmak amacıyla düzenlenen yarışma için 27 Nisanda başlayan başvurular ise Mayıs ayının 22sine kadar sürecek.

Yarışma, her yıl olduğu gibi bu yıl üç ayrı kategoride yapılacak. "Bahçe Düzenleme Yarışması", "Balkon-Pencere Bezeme" ve "Teras-Çatı Bahçesi Düzenleme" dallarında gerçekleştirilecek yarışmaya katılabilmek için Çankaya Belediyesi sınırları içerisinde oturmak yeterli. Ancak daha önceki senelerde dereceye girmiş olanlar bu yılki yarışmaya katılamayacak.
 
BÜYÜK JÜRİNİN BAŞKANI TAŞDELEN...

Ziraat mühendisi, peyzaj mimarı ve ziraat teknikeri gibi uzmanların oluşturduğu ön eleme jürisinden geçen bahçe - balkon - yeşil alan düzenlemeleri Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ve Peyzaj Mimarları Odası Başkanı Ayşegül Oruçkaptanın da aralarında bulunduğu büyük jüri tarafından değerlendirilecek. Kazananlara sembolik bir para ödülünün yanı sıra Ladin, Huş ağaçları ile yazlık çiçekler, gül ve bank gibi ödüller verilecek. Yarışmaya katılmak isteyen Çankayalıların, 22 Mayısa kadar Ziya Gökalp Caddesi No: 11 Kızılay adresindeki Çankaya Belediyesi ana binasında bulunan Park ve Bahçeler Müdürlüğüne başvurmaları yeterli.    


Paylaş: 

Diğer Haberler