BAHAR LALE VE SÜMBÜLLERLE DAHA BİR GÜZEL

Sonbaharda dikimi gerçekleştirilen lale, sümbül, çiğdem ve menekşe soğanları bahar mevsimiyle birlikte Karatay’da parkları süslemeye başladı.Renk renk görünümleri ve güzel kokularıyla hoş görüntülere sahne olan çiçekler vatandaşında ilgisini çekiyor.

BAHAR LALE VE SÜMBÜLLERLE DAHA BİR GÜZEL

 

Sonbaharda dikimi gerçekleştirilen lale, sümbül, çiğdem ve menekşe soğanları bahar mevsimiyle birlikte Karatay’da parkları süslemeye başladı. Renk renk görünümleri ve güzel kokularıyla hoş görüntülere sahne olan çiçekler vatandaşında ilgisini çekiyor.

Elektronik Haber Ajansı (e-ha) muhabirinin edindiği bilgiye göre, Yeşil alanlarda yapılan çalışmalarla ilgili bir açıklama yapan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, sonbaharda Belediye Hizmet Binası önü yeşil alan, Adalet Parkı, Olimpiyat Park ve diğer yeşil alanlara yaklaşık olarak 10 bin adet sümbül, 20 bin adet lale, 2 bin 500 adet çiğdem ve 15 bin adet menekşe çiçeği soğanının Park Bahçeler Müdürlüğünce ekildiğini belirterek baharın gelmesiyle birlikte çiçek açan lale, sümbül, çiğdem ve menekşelerin güzel görüntülere sahne olduğunu ifade etti. Bahar aylarına girilen şu günlerde parklarda açan çiçeklerin güzel görünümleriyle Karatay’ı süslediğini söyleyen Hançerli, lale ve sümbül soğanlarının çiçek açmaları için uzun ve serin bir döneme ihtiyaçları olduğunu ve bu yüzden sonbahar ya da kış aylarında toprağa ekildiğini dile getirdi. Bahar çiçeklerinin fiziki özelliği olarak ideal olan yumuşak toprakları tercih ettiğini belirten Hançerli, çiçeklerin açmasıyla Karatay’da parkların bir renk cümbüşüne büründüğünü dile getirerek yeşil alan çalışmalarına aralıksız devam edildiğini de sözlerine ekledi.

 

Kaynak: www.e-haberajansi.com


Paylaş: 

Diğer Haberler