BAĞCILARA GÖZ KAMAŞTIRAN TEMA

Kentsel Dönüşüm Projesi”nin hızla faaliyete geçtiği İstanbul Bağcılar ilçesi bu değişim ve dönüşüm faaliyetlerine paralel peyzajı ve çevre düzenlemesi yapılan parkları ve bahçeleriyle adından söz ettiriyor.

BAĞCILARA GÖZ KAMAŞTIRAN TEMA

 

İstanbul Bağcılar Belediyesine bağlı ekiplerin çalışmaları sonucu Çiftlik Meydanı yeni bir çehreye kavuştuÇalışmalardan önce atık suların boşaldığı Tavukçu Deresi’nin kenarında bulunan Çiftlik Meydanı da yapılan düzenleme sonucu göz kamaştırıcı bir parka dönüştüBağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Düzenlemesi tamamlanan Çiftlik Meydanı da mükemmel peyzajıyla, ışıklı ve müzikli süs havuzuyla ilçemize ayrı bir zenginlik katıyor.” diye konuştu

İstanbul’un en kalabalık nüfusuna sahip olan Bağcılar ilçesinin vizyonu olarak öne çıkan yeşil parklarına bir yenisi daha eklendiYavuz Selim, Fatih ve Demirkapı mahallelerinin kesiştiği kavşakta bulunan Çiftlik Meydanı‘nda 80 gün önce başlatılan çalışma tamamlandıYoğun çalışma sonucu Bağcılar Çiftlik Meydanı bambaşka bir görünüme kavuştu. Toplam 1300 metrekarelik alanın 900 metrekaresi sert zemine ayrılırken, 400 metrekaresi de çimlendirildiGöz kamaştırıcı bir görüntüye kavuşan meydanın 120 metrekaresini  oluşturan havuzda “müzikli su oyunları” gerçekleştiriliyorMeydanın çevresine de Bağcılarlıların oturup dinlenmesi için banklar konuldu.  

 

Başkan Çağrıcı ‘Mükemmel bir peyzaj düzenlemesi’

Otoparklı yeni yapıların inşa edildiği metro ve tramvayın hizmet verdiği Bağcılar’ın artık daha güzel olduğuna ve kaliteli göç aldığına dikkat çeken Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, bu sebeple hemşehrilerinin hak ettiği çevreye kavuşması için çalıştıklarını ifade etti. İlçenin yenilenen binaları, yeşil park ve bahçeleri ve geniş yollarıyla çağdaş bir görünüme kavuştuğunu ifade eden Çağırıcı, bunun bir örneğinin yenilenen Bağcılar Çiftlik Meydanı olduğunu ifade etti. Çağırıcı, duygularını şöyle ifade etti: “Parkımız hem göze hem de gönle hitap eden bir park oldu. Süs havuzumuzda müzikli ve ışıklı gösteriler düzenleniyorMükemmel bir peyzaj düzenlemesi sonucunda da hemşehrilerime layık bir park oluşturduk. Onları hem rahatça dinlenebilecekleri  hem de gözlerini dinlendirebilecekleri parka kavuşturdukProjelerimizi hayata geçirmeye devam ediyoruz”. Almanya’nın Hamm Anakent Belediye Başkanı Thomas Hunsteger Peterman’ın hediye ettiği fil heykelinin de yerleştirildiği parkın dört bir yanı mevsimlik begonya, şakayık ve kadife çiçekleri ile süslendi. Ayrıca ladin, manolya, bodur ve mavi ladin de dikildi.


Paylaş: 

Diğer Haberler