Bafra Sera OSB İçin İmzalar Atıldı

Bafra Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nin altyapı ihale sözleşmesi imzalandı.

Bafra Sera OSB İçin İmzalar Atıldı

Bafra Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin (SERA) Altyapı İhale Sözleşmesi İmza Töreni gerçekleştirildi. Bafra Kaymakamlığında Samsun Valisi Sayın Doç. Dr. Zülkif Dağlı ve Samsun Milletvekili Sayın Orhan Kırcalı’nın katılımıyla gerçekleştirildi.

Vali Dağlı, “Bafra SERA OSB, toplam 30 sera parseli olacak şekilde düzenlendi. Bafra SERA OSB’de yatırımcıların fide ve süs bitkileri yetiştiriciliği, ıslah çalışmaları ve ihracata yönelik sebze yetiştiriciliği yapmaları planlanıyor. Ayrıca OSB içerisinde sanayi parsellerine de yer verilmiş olup bu parsellerde paketleme tesisi, soğuk hava depoları, sebze ve meyve kurutma tesisleri ile salça ve turşu fabrikası gibi işletmelerin yer alması düşünüyor. Yatırımcılarımız ile yaptığımız ön talep araştırmasında yatırımcılarımızın buraya yatırım yapmak için oldukça istekli olduklarını gördük ve bu doğrultuda çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz.” dedi.

Yatırımcılara büyük avantajlar sağlayacağını belirten Vali Dağlı, “Yatırımcılarımız, Bafra Sera OSB’de yapacakları üst yapı yatırımlarında Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından ortaklaşa finanse edilen Tarım ve Orman Bakanlığının ilgili kuruluşu Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumuna başvuru yaparak IPARD Hibe Programlarından faydalanabilirler. IPARD programlarında sera yatırımları, fide yetiştiriciliği, süs bitkileri ve endüstriyel tarım yatırımları için 2020 yılında ilimizin hibe oranı U-65 aralığındadır” dedi.


Paylaş: 

Diğer Haberler