AZERİ MESLEKDAŞLARIMIZI AĞIRLADIK

AZERİ MESLEKDAŞLARIMIZI AĞIRLADIK

​"Ulusal Orman Programı ve Orman Kanunun Geliştirilmesinin Desteklenmesi" projesi kapsamında ülkemizde 8 günlük bir çalışma ziyaretinde bulunan Azerbaycan Ekoloji ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı Ormancılık Departmanı Daire Başkanlarından Sadig Salmanov ve Azad Guliyev 14-15 Ocak 2014 tarihlerinde Bursa Orman Bölge Müdürlüğünde temaslarda bulundu.

Bursa Orman Bölge Müdürü Vekili Fahri Sönmezoğlu, Misafir Daire Başkanları ve eşlik eden heyete, Bölge Müdürlüğünün kuruluşu, çalışmaları hakkında bilgi verdi. Misafir Daire Başkanları sunumu ilgiyle takip ettiler, yaptıkları çalışmalardan örnekler verdiler.

Heyetin 15 Ocak 2013 Çarşamba günü Uludağ gezisi ile başlayan programı Bursa Fidanlığı ile devam etti. Bursa Orman Fidanlık Müdürü Selahattin Özcan, fidanlık çalışmaları ve tohum saklama soğuk hava deposu ile hakkında verdi.

Yalovada bulunan özel fidanlıkları ve Hayrettin Karaca Arberetumunu ziyaret eden heyet Yalova Model Ormanı konusunda Yalova İşletme Müdürü M. Mustafa Günerden bilgi aldı. Meslektaşlarımız Misafir Daire Başkanları, programlarının İstanbul bölümüne katılmak üzere ayrıldılar.     


Paylaş: 

Diğer Haberler