ANTALYA ,YEŞİL İMAJINA KAVUŞUYOR

"AIPH 2015 Yeşil Şehirler Konferansı” Antalya’da yapılacak. Antalya, EXPO 2016 Antalya öncülüğünde Yeşil Şehir imajına kavuşacak.

ANTALYA ,YEŞİL İMAJINA KAVUŞUYOR

Londrada düzenlenen AIPH Bahar Toplantısına EXPO 2016 Antalya Ajansı, "Antalya Yeşil Şehir" projesi sundu.  Proje, Antalyada bir sokak ya da bölgenin zemin dokusu, duvarları, bahçe ve balkonlarıyla birlikte bitki ve çiçeklendirilerek yeşil dokuya kavuşturulması öngörülüyor. Yerel yönetimler, çiçek ve süs bitkileri sektör kuruluşları, sivil toplum örgütleri gibi yerel dinamikler ve sokak sakinleri ile hayata geçirilecek olan proje, AIPH Bahar Toplantıları Yeşil Şehirler Konferansında büyük beğeni topladı.

Orta Anadolu Süs Bitkileri Üreticileri Birliği Başkanı ve AIPH Yönetim Kurulu üyesi Osman Bağdatlıoğlu, projenin Antalyaya "Yeşil Şehir" imajı kazandıracak önemli bir adım olduğunu belirterek, sektör olarak projeye her türlü katkı ve desteği koyacaklarını belirtti.  

EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Selami Gülay da, projeye EXPO 2016nın öncülük edeceğini, projeyi yerel yönetimler, sektör kuruluşları, STKlar gibi kent dinamiklerinin üstlenmesi gerektiğini söyledi. Uygulamanın yapılacağı sokak ya da bölgenin henüz belirlenmediğini belirten Gülay, projenin kabul görmesiyle uygulama alanına kent dinamikleriyle birlikte karar verileceğini ifade etti. Selami Gülay ayrıca, 2015 yılında yapılacak AIPH Yeşil Şehirler Konferansına Antalya olarak ev sahipliği yapmayı önerdiklerini ve prensip olarak kabul edildiğini, toplantı tarihinin daha sora kararlaştırılacağını söyledi.   


Paylaş: 

Diğer Haberler