ANTALYA SÜS BİTKİLERİNDEN GÖRKEMLİ AÇILIŞ

SMS Marmara Group’un bünyesinde kurulan Antalya Süs Bitkileri A.Ş. firması görkemli bir açılış töreni ile resmi açılışını gerçekleştirdi. Açılış merasimi adeta sektör buluşmasına sahne oldu.

ANTALYA SÜS BİTKİLERİNDEN GÖRKEMLİ AÇILIŞ

Antalya Süs Bitkileri A.Ş.’nin resmi açılış töreni gerçekleşti. SMS Marmara Group bünyesinde Antalya’da kurulan ve 3 yıldır üretim gerçekleştiren Antalya Süs Bitkileri A.Ş. düzenlenen törenle resmi açılışını gerçekleştirmiş oldu. Açılışa çok sayıda davetli katılırken, açılış merasimi adetan sektör buluşmasına dönüştü. Açılış nedeniyle gerçekleşen akşam yemeğine ise ünlü sanatçılar renk kattı. Gecede İbrahim Erkal, Safiye Soyman ve Faik Öztürk sahne aldı.

Antalya Süs Bitkileri fidanlığının resmi açılış kurdelesini İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Eyyüp Karahan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı İhsan Şimşek, İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ Genel Müdürü Faruk Kacır, KİPTAŞ Altyapı ve Çevre Peyzaj Amiri Yakup Yılmaz, ÇİÇEKBİR Başkanı Mehmet Çıplaklı, Abdullah Okul, SMS Marmara Group Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akif Bağce, Antalya Süs Bitkileri A.Ş. Genel Müdürü Hami Başoğlu ve davetliler birlikte kesti. Açılışa sektörün önemli isimleri katıldı. Davetliler ayrıca fidanlıkta incelemelerde bulundu.

 

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK FİDANCISI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı İhsan Şimşek, böyle bir gecede birlikte olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını söyledi. SMS Marmara Group’a övgüler düzen Şimşek, SMS Marmara Group Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akif Bağce ile SMS Marmara Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Bağce’nin başarılı çalışmalara imza attıklarını söyledi. Şimşek; Mehmet Akif Bağce bu ülkenin güzel bir toprağında doğmuş, bu ülkenin okulları, bu ülkenin üniversitelerinde okumuş. Bu ülkeden bir şeyler almış bir insan olarak, bu ülkeye katma değer vereceğim, deme özelliğini hissettiğinden dolayı işte bugün Türkiye’nin en büyük fidancılarından bir tanesi olmuş. Bugün burada Antalya Süs Bitkileri’nin açılışını yapıyoruz. Dubaili partnerleri burada, onlarla Dubai’de açılımlar yapıyor, Katar’da yatırımlar yapıyor… Öncelikle buradaki açılışı tebrik ediyorum. Dubai ve diğer ülkelerde de inşallah çok daha iyi yerlere gelecektir.

 

SEKTÖRE YÖN VEREN ÖNCÜ KİMLİK

SMS Marmara Group Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akif Bağce: Türkiye’de peyzaj sektörü her ne kadar olumlu gelişmeler kaydetmiş olmasına ve hatta uluslararası düzeye gelmiş olmasa da biz bu gelişmeyi yetersiz görüyoruz. Bu vesileyle firma ve sektör olarak daha çok çalışmamız gerektiğinin farkındayız. Türkiye’nin önemli avantajları olduğunu belirtmekte de fayda görüyorum. Çünkü Türkiye 4 mevsimin yaşandığı bir coğrafya, alternatif klimatik koşullara sahip bir ülke. Bu avantajın yanı sıra Türkiye oldukça genç ve çalışkan nüfus yapısına sahip. İşte bu avantajlar doğrultusunda Türkiye’nin yakın gelecekte dünyanın sayılı peyzaj ve bitki üretim noktalarından birisi olması hiç de zor olmayacaktır. Bu gelişmeler doğrultusunda SMS Marmara Group olarak sektöre yön veren öncü kimliliğimiz ile tüm bu gelişmelerde önemli bir pay sahibi olduğumuzu görüyor, firmamız adına ayrı bir övünç duyuyoruz. Antalya Süs Bitkileri A.Ş.’yi de işte bu vizyonun bir parçası olarak, Ege ve Akdeniz iklim türleri ile kurakçıl bitki türleri yetiştirerek yurt içi ve yurt dışı piyasalara arz edilmesi amacıyla kurduk. Kalite ve dürüstlük ilkelerimizden taviz vermeden, sizlerin de desteğiyle bölgemizdeki sektörün öncü firmalarından biri olmayı hedefliyoruz. Bu vesileyle bugün burada aramızda olan ve aramızda olamayan sektör temsilcilerini şükranlarımı sunuyorum.

 

YÜKSELEN TÜRKİYE’NİN YÜKSELEN SEKTÖRÜ

Antalya Süs Bitkileri A.Ş. Genel Müdürü Hami Başoğlu: Üretimde üçüncü yılımıza ulaşmış bulunmaktayız. Ulaştığımız nokta şu anda 500 dönüm üretim alanı, 57 dönümlük showroom ve çalı üretim tesisleridir. Bütün bu çalışmaları yaparken kalite ve standarttan ödün vermemek adına hiçbir maliyetten kaçınmadık. Kısa süre içerisinde ihracat başta olmak üzere, yaklaşık 140 bin ağacı piyasaya sunduk. Firmamız belirlediği vizyon ve misyonlar doğrultusunda üretim kapasitesini ve kaliteli üretim standartlarını yükselterek güçlü, güvenilir, istikrarlı bir kurum olmayı hedef edinmiştir. Firmamız üretmekte olduğu her bir bitki türü için yüksek kalite standartlarında üretimi hedeflemiştir. Katar, Dubai, Kuveyt, Bahreyn gibi Körfez ülkelerine son 2 yılda 100 konteynırın üzerinde ihracat yapmıştır. İhracat rakamlarını her yıl belirli seviyede artırarak ülkemizdeki süs bitkisi sektöründe konusunda lider ve öncü bir firma olma gayesine emin adımlarla ilerlemekteyiz. İhracata çok önem veriyoruz. Körfez, Ortadoğu ülkeleri bundan önceki ticaretlerini daha çok İtalya ve İspanya gibi sektöründe lider konumunda bulunan ülkelerden yapıyorlardı. O zamanlar tabiri caizse biz sadece seyrediyorduk. Ancak bugün ise siz değerli sektör temsilcileri sayesinde yükselen Türkiye’nin artık yükselen bir fidancılık sektörü de var. bugün Dubai ve Katar’da kurmuş olduğumuz şirketlerle Uzakdoğu’dan Avrupa’ya kadar uzanan güçlü ve sağlam bir oluşumun köprülerini kurduk. Yüce Allah’ın izniyle yapmış olduğumuz bu yatırımların karşılığını yakın zamanda alacağımıza inanıyorum.

Sektörümüzün bayrağını yurt dışına taşıma ilkemizde de Türkiye’nin üretim ve istihdamına büyük katkıları olan bir aile olarak gördüğümüz sektörün değerli firma sahiplerine ayrı etten şükranlarımı sunuyorum. İnanıyorum ki, bizler daha sıkı birbirimize sarıldığımızda; üretimimin kalitesini artırdığımızda sektörün çok yakın bir gelecekte ekonomik konsensüste parlayan bir yıldız gibi yükselecektir.

 

ANTALYA SÜS BİTKİLERİ A.Ş.

Antalya Süs Bitkileri A.Ş. Tropik ve Akdeniz iklimi bitki türlerini üretmek üzere Antalya ilinde kurulmuştur. Üretimde 3. yılına ulaşan firma alan olarak 400.000 m² repikaj ve saksılı ağaç üretim seviyesine ulaşmıştır. Yine showroom sahasındaki stok alanı ve çalı üretim tesisleri de 6.500 m² sera ve 30.000 m² açık alan olmak üzere 36.500 m²’ye ulaşmıştır.

Firma belirlediği vizyon ve misyon doğrultusunda, üretim kapasitesini ve kaliteli üretim standartlarını yükselterek güçlü, güvenilir ve istikrarlı bir kurum olmayı hedef edinmiştir.

Üretmekte olduğu her bir bitki türü için yüksek kalite standartlarında ürün elde etme amaç edinen şirket, Körfez ülkelerine son 2 yılda 100 konteyner bitki ihracatı yapmıştır. İhricat rakamlarını her yıl belirli seviyede artırarak ülkemizdeki süs bitkisi üretim sektöründe konusunda lider ve öncü bir firma olma gayesine emin adımlarla ilerlemektedir.


Paylaş: 

Diğer Haberler