AIPH HEYETİ ANTALYA DAKİ BİTKİLERİ İNCELEDİ

Uluslararası Bahçe Bitkileri Üreticileri Birliğinden (AIPH) iki kişilik heyet, EXPO 2016 Antalya sergi alanındaki çalışmaları yerinde denetledi. Uluslararası Bahçe Bitkileri Üreticileri Birliği

AIPH HEYETİ ANTALYA DAKİ BİTKİLERİ İNCELEDİ

EXPO 2016 Antalya alanında yer alan yönetim binasına gelen AIPH Genel Sekreteri Tim Briercliffe ve AIPH Pazarlama ve Sergiler Komitesi Başkan Yardımcısı Kevin Chung, burada yetkililerden bilgi aldı. Toplantı salonunda projeleri inceleyip sunumları dinleyen yetkililer, alandaki çalışmaları yerinde denetledi.

AIPH Genel Sekreteri Tim Briercliffe, bu EXPOnun Türkiyede bitki dikimi ve botaniğe olan ilgiyi artıracağını ümit ettiğini belirtti. Pazarlama ve Sergiler Komitesi Başkan Yardımcısı Chung ise Antalyanın doğal güzelliği ve iklim şartlarının çok iyi olduğunu bunun için dünyada yapılan diğer EXPOlardan çok daha iyisini başaracağına inandığını ifade etti.

EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Selami Gülayda, AIPH yetkililerinin yaptığı bu ziyaretle, faaliyet ve çalışmaları daha yakından anlatabilme fırsatı bulduklarını söyledi. AIPH yetkilileri incelemelerinin ardından Bursa-Orhangazi otoyolu çalışmaları sırasında sökülmek zorunda kalınan zeytin ağaçlarından birini alana dikti.

 


Paylaş: 

Diğer Haberler