AIPH GENEL SEKRETERİ BRIERCLIFFE, EXPO ÇALIŞMALARINI DENETLEDİ

Uluslararası Bahçe Bitkileri Üreticileri Birliği (AIPH) Genel Sekreteri Tim Briercliffe, EXPO 2016 Antalya Sergi Alanı’ndaki çalışmaları denetledi, ülke katılımlarının artması için destek verdiklerini söyledi.

AIPH GENEL SEKRETERİ BRIERCLIFFE, EXPO ÇALIŞMALARINI DENETLEDİ

 

EXPO 2016 Antalya, dünya expolarının en üst denetim organı olan Uluslararası Bahçe Bitki Üreticileri Birliği (AIPH) denetiminden geçti. Periyodik denetim için Antalyaya gelen AIPH Genel Sekreteri Tim Briercliffe, Aksu İlçesindeki EXPO 2016 Antalya Sergi Alanındaki proje sunum toplantısına katıldı. Sunum toplantısında Briercliffee, AIPH yönetim kurulu üyesi Osman Bağdatlıoğlu eşlik etti ve AIPH eski Başkanı ve EXPO 2016 Antalya Danışmanı Doeke Faber de hazır bulundu.

 EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Haşmet Suiçmezin başkanlık ettiği sunumda, proje, inşaat ve ülke katılımları ile ilgili ayrıntılı bilgiler verildi. Toplantı sonrası bin 121 dönümlük sergi alanına geçen AIPH Genel Sekreteri Tim Briercliffe, araçla tüm alanı ve inşaatı süren şantiyeleri gezdi ve EXPO Tepesine çıktı. EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreter Yardımcısı Levent Murat Danışman, proje üzerindeki alanları AIPH Genel Sekreterine detaylı bir şekilde anlattı.

AIPH Genel Sekreteri Tim Brierclıffe, EXPOnun büyük bir inşaat işi olduğunu vurgularken, "Bir yıl önce proje ve fikirler varken şuan gelişimi görmek heyecan verici. EXPO düzenlemek çok zordur çünkü zamanla yarışıyorsunuz ve tarih sonuçta değişmiyor. Çok az bir sürede büyük işler başarmak gerekir" dedi.

EXPO 2016 Antalyada herkesin yoğun bir şekilde çalıştığını gördüğünü belirten AIPH Genel Sekreteri, "AIPH üyesi ülkelerin EXPO 2016 Antalyaya katılmasını ve buna konsantre olmalarını diliyorum. Bu yönde teşvik ediyoruz ve ilerleme var" derken, kendi ülkesi İngilterenin EXPO 2016 Antalyaya katılıp katılmayacağının sorulması üzerine, "İngiltereden geliyorum ve onların da katılmasını dilerim tabi ki" diye konuştu.

EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Haşmet Suiçmez, AIPH Genel Sekreterinin izlenimlerinin olumlu olduğunu belirtirken, "AIPH üyeleri ve gerekse kendi vatandaşı olduğu ülkenin katılımı ile ilgili desteklerini sunacaklarını, görüşmelerde bulunacaklarını söyledi" dedi.

EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Suiçmez, ziyareti anısına AIPH Genel Sekreteri Briercliffeye hediye sundu. Briercliffe, EXPO 2016 Antalya ile ilgili yazacağı raporu AIPH genel kurulunun onayına sunacak.


Paylaş: 

Diğer Haberler