ADIYAMANDA 20 BİN FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

ADIYAMANDA 20 BİN FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

Samsat ilçesinde jandarma teşkilatının kuruluşunun 175. yılı etkinlikleri kapsamında, 20 bin fidan dikildi.

Jandarma Teşkilatının 175. Kuruluş Yıl Dönümü dolayısıyla fidan dikim törenine katılan Vali Mahmut Demirtaş ve protokol üyeleri, Samsat İlçe Jandarma Komutanlığının yanındaki boş araziye, ağaçlandırma çalışmaları kapsamında kendi isimlerinin yazılı olduğu ilk fidanları toprakla buluşturdu.

Vali Demirtaş, burada yaptığı açıklamada, Jandarmanın, güvenlik ve asayiş hizmetleri yanında bu tür faaliyetlerle de Adıyamanda doğal güzelliklerin gelişmesine katkı sağladığını söyledi.

Samsat ilçesinde, 16 dönümlük boş arazide yaklaşık 4 bin değişik meyve ve çam fidanlarını toprakla buluşturacaklarını ifade eden Demirtaş, yaptıkları örnek çalışmadan dolayı İl Jandarma Komutanlığı yetkililerine teşekkür etti.

Demirtaş daha sonra protokol üyeleri, jandarma ve vatandaşlarla birlikte fidan dikti.

Dikilen fidanların bakımı, ilaçlanması, gübreleme, çapa gibi işlerin tamamıyla jandarma tarafından gerçekleştirileceği ifade edildi.

Törene, Samsat Kaymakamı İsmail Sündük, İl Jandarma Komutanı Albay Yusuf Yalçın, Cumhuriyet Başsavcısı Faruk Büyükkaramuklu, İl Emniyet Müdürü Fikret Salmaner, Samsat Belediye Başkanı Yusuf Fırat, bazı kurum amirleri, askerler, çok sayıda vatandaş ile öğrenciler katıldı.


Paylaş: 

Diğer Haberler