ADI FİDANLARDA YAŞAYACAK

Geçirdiği rahatsızlık sonucu Mayıs ayında 40 yaşındayken hayatını kaybeden dağcı Zafer Akın adına Yüksek Doğa Severler Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü üyesi dağcı arkadaşları Ege Orman Vakfı ile birlikte koru oluşturdu. Yüksek...

ADI FİDANLARDA YAŞAYACAK

Geçirdiği rahatsızlık sonucu Mayıs ayında 40 yaşındayken hayatını kaybeden dağcı Zafer Akın adına Yüksek Doğa Severler Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü üyesi dağcı arkadaşları Ege Orman Vakfı ile birlikte koru oluşturdu. Yüksek Doğa Severler Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü üyesi Tayyar Kırman önderliğinde başlatılan ağaçlandırma kampanyası tüm kulüp üyelerinin desteği ile bin 123 fidana ulaştı.

Çeşme- Ildırıda oluşturulan bin 123 fidanlık Zafer Akın Korusunda Akın Ailesi, Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gençol ve Yüksek Doğa Severler Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü üyelerinin katılımı ile fidan dikim töreni düzenlendi. Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gençol, İzmir Orman Bölge Müdürlüğü işbirliği ile ağaçlandırma alanında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Gençol, "Genç yaşta hayatını kaybeden Zafer Akını burada yeşerecek bin 123 fidanda yaşatacağız." dedi. Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gençol, Yüksek Doğa Severler Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü üyesi Tayyar Kırmana ve Akın ailesine plaket takdim etti.

Yüksek Doğa Severler Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü üyesi Tayyar Kırman ise "Zafer için yaptığımız bu ağaçlandırma ilk adımdı. Daha ağaçlandırılacak çok alan var. Ağaçlandırma çalışmasına devam edeceğiz ve Zaferin adını fidanlarda yaşatacağız." dedi.

Duygusal anların yaşandığı törene katılanlar fidanları Zafer Akın anısına diktiler.


Paylaş: 

Diğer Haberler