ADANADA GARDEN&KOALA HIZ KESMEDEN ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR.

1987den beri hizmet veren kuruluş olan Garden&Koala sektörün önemli üreticilerinden,öncü firmalardan olmaya devamediyor...

ADANADA GARDEN&KOALA HIZ KESMEDEN ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR.

Garden & Koala San. Tic. ve Ltd. 1987 yılında Adanada kuruldu. 25 yıldır iç ve dış mekan saksılı süs bitkisi üretimi yapmaktadır. Bu sektörde her zaman yenilikçi bakış açısıyla çalışmalarını sürekli yenileyen G&K, her zaman konumunda öncü ve lider olmayı ilke edinmiş bir şirkettir.

Seraların Çukurova Bölgesinde 25 yıl önce kurulmuş olması, bu sektör için G&Knın ne kadar önemli bir kuruluş olduğunun göstergesidir. G&K yenilikçi anlayışıyla seralarını ve özellikle de üretim ve satış konusunda günümüz şartlarının gerektirdiği her türlü teknolojik imkanı kullanarak her zaman en iyisini yapmak ister. Şirket bünyesinde 50 kişi sürekli, 60 kişi de geçici olarak istihdam edilmektedir. 87.000 m2 si kapalı; 60.000 m2, açık alan olmak üzere, toplamda 147.000 m2 de üretim yapılmaktadır. Yılda 40 ana türde 2.500.000 adet süs bitkisi üretilmektedir.

Türkiyede ilk olacak olan Orkide üretimi için yüksek teknoloji cam sera yatırımı ile yılda 225.000 adet Orkide üreterek iç ve dış piyasada söz sahibi olacaktır.

Şirketimiz tüm Türkiye piyasasına hitap etmekte ve kendi ürünlerinin nakliyesini bitki taşımaya uygun kendi özel araçlarıyla yapmaktadır. Bunun sebebi ise bizim için en önemli olan nihai tüketiciye, bitkiyi en sağlıklı şekilde ulaştırma isteğidir. Ayrıca G&K uzun yıllardan beri devam eden ihracat potansiyelini arttırmaya yönelik çalışmaktadır. 2012 yılı içerisinde yeni proje ve ürünlerle dünya pazarına yeni ürünler sunmayı hedeflemektedir. Şirketimiz, Hollanda başta olmak üzere Çin, Tayvan, Almanya, İtalya, Guatemala, Kosta Rika, San Salvador dan ithalat yapmaktadır. Şirketimiz ayrıca üretim standartlarını yükseltmek ve marka değerlerini arttırmak amacıyla ,bitki pasaportu uygulaması çalışmalarına başlamıştır.

2012 yılı eylül ayı itibarı ile Türkiyenin en büyük süs bitkisi pazarlama şirketi Ayvalı Seracılık a %50 hissesini devretmiştir. Bundan sonraki çalışmalarında yoluna daha güçlü olarak devam edecektir.

 


Paylaş: 

Diğer Haberler