9. LALE FESTİVALİ, 3 NİSAN PAZAR GÜNÜ SEKAPARKTA YAPILACAK

Baharın müjdecisi Lale Festivali pazar günü Sekaparkta

9. LALE FESTİVALİ, 3 NİSAN PAZAR GÜNÜ SEKAPARKTA YAPILACAK

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 9.su düzenlenecek Lale Festivali, 5 Nisan Pazar günü gerçekleştirilecek. Baharın müjdecisi festivalde, En Güzel Laleyi Siz Yetiştirin Yarışması da gerçekleştirilecek. 

 

2 MİLYON LALE AÇMAYA BAŞLADI

Büyükşehir Belediyesi tarafından Kocaeli geneline dikilen ve baharın gelişini müjdeleyen yaklaşık 2 milyon lale soğanı açmaya başladı. Bu kapsamda geleneksel Lale Festivalinin 9.su 3 Nisan Pazar günü Sekaparkta yapılacak.  Rengarenk lalelerin süslediği Sekaparkta yapılacak festivalde çocuklar ve yetişkinler için birbirinden güzel etkinlikler de yapılacak.

 

EN GÜZEL LALE SEÇİLECEK

Saat 09.00da başlayacak festivalde En Güzel Laleyi Siz Yetiştirin Yarışması yapılacak. Saat 12.00ye kadar lale kabulü ve kayıtların alınacağı festivalde en güzel laleleri yetiştirenler, saat 17.30da başlayacak törenle ödüllerini alacak.

 

KAHRAMANLIK MARŞLARI

Festivalde KBB Bandosu kahramanlık marşlarından oluşan özel eserler seslendirecek, Kartepe Belediyesi Çocuk Mehteranı da gösteri yapacak. Gün boyu çocuk şişme oyun gruplarının bulunacağı festivalde; KOMEK ebru yapımı, yüz boyama etkinlikleri de yer alacak.


Paylaş: 

Diğer Haberler