6. TADAK TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

6. Tarımsal Araştırma Danışma Kurulu Toplantısı Ankara’da yapıldı.

6. TADAK TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

Tarımsal Araştırma Danışma Kurulunun (TADAK) 6. toplantısı Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç Başkanlığında, Ankara'da Anadolu Otel Downtown' da gerçekleşti.

TADAK Toplantısı, Bakanlık ana hizmet ve ilgili birimleri, üniversitelerin ilgili fakülteleri, İlgili kamu kurumları, sektördeki meslek kuruluşları ve ilgili sivil toplum kuruluşları ile özel sektör kuruluşlarının üst düzey temsilcilerinden oluşan yaklaşık 65 kişinin katılımıyla gerçekleşti.

Toplantıda, paydaşların görüş ve önerileri dikkate alınarak gıda güvenliği ve güvenilirliğinin sağlanması başta olmak üzere, ithalatın azaltılması, ihracatın artırılması, bilgi ve teknoloji geliştirilmesi, bitkisel ve hayvansal üretimin geliştirilmesi, sektörün öncellikli ihtiyaçlarının karşılanması ile kaynakların etkin ve yerinde kullanılması için yeni proje konuları belirlendi.

Faaliyet Sunumları

Toplantı Bakan Yardımcı Mehmet Hadi Tunç’un açılış konuşmalarıyla başlarken daha sonra Tarımsal Ekonomi ve Proje Yönetimi Daire Başkanı Doç. Dr. Cengizhan Mızkrak'ın 5. TADAK toplantısı önerileri/yapılan faaliyetlere ilişkin sunumu ile devam etti. Ardından tüm katılımcılar önümüzdeki dönemde ar-ge den beklentileri ve öncelikle yapılması istedikleri AR-GE konularını dile getirdi.


Paylaş: 

Diğer Haberler