6 BİN AĞAÇ DİKİMİ GERÇEKLEŞTİ

Uşak Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ağaçlandırma çalışmalarını sürdürüyor. Şehrin yeşil bir kent olması adına çalışmalarını son hızla devam eden ekipler kaldırım ve refüjlerde çalışmalarını sürdürüyor.

6 BİN AĞAÇ DİKİMİ GERÇEKLEŞTİ

 

Çalışmalar kapsamında 6 bin adet ağaç dikimi gerçekleştirildi. İlk olarak Yavuz Sultan Selim Caddesi’nde başlayan dikimler kademeli olarak diğer cadde ve refüjlerde devam  edecek.

 

Ağaç dikimlerinin devam edeceğini anlatan Park ve Bahçeler Müdürü Evren Pür, kentin her yanının ağaçlar ile yeşillenmesini istediklerini iletti. Kentte bu tür çalışmalar ile başarıya ulaşacaklarını dile getiren Pür, “ İlimizin her yönü ile ağaçlanmasını istiyoruz. Ağaçların çok olduğu yerlerin güzelleştiğini ve iyi hale geldiğini biliyoruz. Ekiplerimiz ile belirlediğimiz noktalarda çalışmalarımızın sona ermesinin ardından kentimiz yeşil bir görüntüye bürünmeye başlayacak” dedi. Ağaçlandırma çalışmaların kentin her yönü ile güzelleşmesinde önemli bir adım olduğunun altın çizen Pür, ağaçlar büyüdükçe görünümün daha da güzelleşeceğine işaret etti.  Belediyenin kentin ağaçlanması konusunda politikalarını ciddi bir şekilde devam ettirdiğini ifade eden Pür, “İlimizde gelecek nesillere güzel bir kent bırakmak için ağaçlandırmanın önemli olduğunu biliyoruz. Bu konuda belki de en önemli adım ağaçlandırmadır diye düşünüyoruz. Bu nedenle kendi çalışmalarımız ile birlikte vatandaş taleplerini de dikkate alıyoruz” ifadesini kullandı.

Ağaçlandırma çalışmalarının kentin ilerleme kaydetmesi ve güzelleşmesi adına önemli bir adım olduğunu belirten Pür, “ İlimizde park ve bahçeler müdürlüğü olarak elimizden gelen çalışmayı yapmaya devam ediyoruz. Bir yandan park ve bahçelerin güzelleşmesi ve yeni parkların yapılmasının yanı sıra diğer yandan kentin her yanının ağaçlar ile yeşillendirilmesini önemsiyoruz. Ağaçlandırma çalışmalarını kentin birçok noktasında sürdürüyoruz. Şu an 6 bin adet çeşitli ağacın Yavuz Sultan Selim Caddesi üzerinden başlayarak dikimine başladık. Yollar ve refüjlerdeki çalışmalar ile kentimizin yolları da başka güzellikte olacak. Şu an devam eden çalışmalarımız kentimizin başka noktalarında artarak devam edecek. Yeni nesillere daha güzel ve yaşanabilir bir kent bırakmak için bu tür çalışmaları arttırarak devam edeceğiz” dedi


Paylaş: 

Diğer Haberler