3. Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali Sonuç Raporu Açıklandı

Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festival Koordinatörü H. Remzi Adıyaman, sonuç raporu ve festival hakkında açıklama yaptı.

3. Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali Sonuç Raporu Açıklandı

Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festival Koordinatörü H. Remzi Adıyaman, sonuç raporu ve festival hakkında açıklama yaptı.

Adıyaman yaptığı açıklamada: “16-19 Eylül tarihleri arasında Sapanca Kırkpınar Sahili’nde gerçekleşti. Festivale 126 firma, 23 belediye, üniversite ve sivil toplum kuruluşu katıldı. Her geçen yıl katılım sayısı artıyor.

Bu yıl pandemi nedeniyle daha fazla önlem alındı. Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen önlemleri eksiksiz uyguladık. Sektör salgın nedeniyle zor günler geçiriyor, festivalin sektörde hareketlilik sağladığını ve yeni ticari ilişkilerin kurulmasında önemli bir rol oynadığını düşünüyorum. Ulusal ve uluslararası birçok organizasyon ertelenmek ya da iptal edilmek zorunda kalındı.”

Beklentiler karşılandı

Remzi Adıyaman: “Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali’nde katılımcıların yüzde 98’i festivale katılımlarından dolayı memnun olarak ayrılırken, katılımcıların yüzde 96 geçek yıl tekrar katılmayı planlamaktadır.

Yüksek memnuniyet oranı bizim için çok önemli. Festivalin üçüncü yılında bu memnuniyeti sağlamak hedeflerimizin en başında geliyordu. Bu memnuniyeti sağlamamız beni çok mutlu etti. Pandemi şartlarına rağmen 22 binden fazla ziyaretçiyi ağırladık. Uygulama alanlarını bu yıl ilk defa hayata geçirdik, katılımcı ve ziyaretçilerimiz yapılan yeniliklerden oldukça memnun oldu.”

Sektörün buluşma noktası

“Türkiye’nin her bölgesinden sektör mensupları katıldı. Şehir bazında bakarsak; İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirlerin yanı sıra ülkenin her bölgesinden ziyaretçi ve belediye, park ve bahçeler mensupları iştirak etti. Yurtiçi katılım açısından hedeflerimize biraz daha yaklaştık, yurtdışından gelmesi planlanan ziyaretçi sayısına covid-19 önlemleri dahilinde iptal edilen uçuşlar engel oldu. Buna rağmen çok renkli bir festival geçirdik.”

Son olarak Sakarya Valimiz Sayın Çetin Oktay Kaldırım’ın önderliğinde, maddi ve manevi katkı sağlayan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem Yüce’ye ve festival paydaşlarına, yardımlarını esirgemeyen kurum, kuruluş ve kişilere aynı zamanda benimle birlikte geceli gündüzlü çalışan festival ekibine de teşekkürü bir borç bilirim.” dedi.


Paylaş: 

Diğer Haberler