11 MİLYON FİDAN TOPRAKLA BULUŞUYOR

11.11.2019 Saat 11.11 de 11 Milyon Fidan Toprakla Buluşuyor.

11 MİLYON FİDAN TOPRAKLA BULUŞUYOR

11.11.2019 Saat 11.11 de 11 Milyon Fidan Toprakla Buluşuyor.

T.C. Orman Genel Müdürlüğü öncülüğünde, ülkemizde ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, toplumun bütün kesimlerinin çevreye olan duyarlılıklarına katkı sağlamak, özellikle son aylarda çıkan orman yangınları neticesinde zarar gören alanların yeniden ağaçlandırma konusunda vatandaşların yoğun taleplerine karşılık vermek ve toplumda çevre konusunda farkındalığı artırmak maksadıyla;

Öğrencilerden askeri birliklere, sivil toplum örgütlerinden kamu kurum ve kuruluşlarına, esnafından işçisine kısaca 7 den 77’ye toplumun bütün kesimlerinden katılacak vatandaşların katkılarıyla 11 Kasım 2019 günü saat 11.11’de 81 ilde aynı anda 3 saatlik bir zaman dilimi içerisinde ülke genelinde 11 milyon adet fidan toprakla buluşturulacak.

11 Kasım’da, İzmir Karbağlar Tırazlı’da çıkan orman yangını neticesinde zarar gören alanlarla birlikte Muğla Dalaman’daki yana ormanlık alanlar başta olmak üzere, 2019 yılı içerisinde orman yangınları neticesinde zarar gören ormanlık alanlarda da ilk fidanlar toprakla buluşturulacak.

Yapılan açıklamalara göre etkinlik, yanan alanlarla birlikte, köy okulları ve köy yolları başta olmak üzere okul bahçelerinden yol kenarlarına, kamusal alanlardan bozuk orman alanlarına, askeri birliklerden ibadethane ve sağlık ocağı bahçelerine kadar kısaca ağaçlandırma çalışması yapılabilecek bütün potansiyel alanlarda gerçekleştirilecek.”

Hep Birlikte Rekora Koşuyoruz!

TMMOB Orman Mühendisleri Odası’nın da;  “ Saatlerinizi “ 11 Kasım Saat 11:11’e ” Ayarlayın, Hep Birlikte Rekora Koşuyoruz!

Orman Genel Müdürlüğü Tarafından Düzenlenecek Olan Etkinlikte 13 Şubemiz, 17 Bini Aşkın Üyemizle Biz de Varız!

#BendeVarım Diyorsan Haydi! ” paylaşımlarıyla desteklerini belirttiği aynı anda tüm Türkiye’de gerçekleştirilecek olan; yeşilin her tonuyla toprağa hayat, canlılara nefes olacak bu anlamlı çevre seferberliğine tüm vatandaşlar davet edildi.


Paylaş: 

Diğer Haberler