1 MİLYON 732 BİN 550 ADET ÇİÇEK DİKİLDİ

Aksaray Belediyesi şehrin muhtelif yerlerinde yol, kaldırım,orta refüj, park ve yeşil alanlara 1 milyon 732 bin 550 adet çiçek dikerek şehri adeta çiçek bahçesine çevirdi.

1 MİLYON 732 BİN 550 ADET ÇİÇEK DİKİLDİ

Özellikle şehir merkezinde dikilen çiçekler Aksarayın farklı ve güzel bir görünüme kavuşturdu..

Belediye ekipleri park, bahçe, mezarlık, yol kenarları, refüj ve döner kavşaklara diktikleri çiçekler sayesinde şehre değişik bir atmosfer katarak güzelleşmesini sağladılar.

Yetkililer çiçeklerin korunması ve koparılmaması konularında vatandaşların da gerekli hassasiyeti göstermesi gerektiğini kaydettiler.

 

AKSARAYDA KAVŞAK VE REFÜJLER ÇİÇEK AÇTI

Aksaray Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, şehrin muhtelif yerlerinde ve E-90 Karayolu üzerinde bulunan yeşil alanları, kavşakları ve orta refüjleri canlandırdı. Birbirinden farklı mevsimlik çiçekler ve soğanlı bitkilerle kavşakları renk cümbüşüne dönüştüren Aksaray Belediyesi, kavşaklara şık bir görüntü verdi.

 

‘KENT ESTETİĞİ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ

Kent estetiğinin önemli olduğunu belirten Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Şehrin görsel bütünlüğü açısından kent mobilyalarının, parkların, sosyal alanların ve bu alanlarda uygulanan peyzaj çalışmalarının da çok önemli olduğunu ifade ederek "Şehrimizin birçok bölgesinde çiçek ekimi ve bitkilendirme çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Yaz dolayısıyla bütün, kavşak, refüj ve yeşil alanlarda çiçeklendirme çalışması yaptık. Toplam 1 milyon 732 bin 550 adet çiçekle şehrimizi adeta çiçek bahçesine çevirdik" dedi..

 

 


Paylaş: 

Diğer Haberler