SEKTÖR SORUNLARI BAKANLIKLAR DÜZEYİNDE GÖRÜŞÜLDÜ

Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü’nde süs bitkileri sektörü sorunlarını ele almak üzere ilgili kurum ve kuruluşların katılımıyla toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda sorunların kalıcı olarak çözülmesi hedefi ortaya konuldu.

 SEKTÖR SORUNLARI BAKANLIKLAR DÜZEYİNDE GÖRÜŞÜLDÜ

Bakanlıklar düzeyinde süs bitkileri sektörü sorunları çözüm toplantısı gerçekleştirildi. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçinin himayesinde düzenlenen tarım sektörü toplantısında alınan karar doğrultusunda, Ekonomi Bakanlığında İhracat Genel Müdürlüğünde süs bitkileri sektörü sorunları ele alındı. Toplantıya İhracat Genel Müdür Yardımcısı Musa Demir başkanlık yaptı. Toplantıya Ekonomi Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığından üst düzey temsilciler ile Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçılar Birliği Başkanı Osman Bağdatlıoğlu, Başkan Yardımcısı Lütfi Göbüş, Yönetim Kurulu Üyeleri Erol Kaya ve Yakup Göncüoğlu katıldı. Toplantıda süs bitkileri sektörünün güncel sorunları bakanlıklar düzeyinde ele alınarak, bir yol planı oluşturuldu. Bakanlık temsilcilerinin ve İhracatçılar Birliği yönetiminin oluşturacağı çalışma grupları ile düzenli toplantılar gerçekleştirilmesi ve mevcut sorunlara ivedi ve kalıcı çözümler bulunması hedeflenmiştir. 

 

 


A meeting was held with the participation of related institutions and organizations in order to address the problems of ornamental plants sector in the Ministry of Economy, General Directorate of Exports. ‘The goal of resolving the problems permanently was put forward in the meeting.


Paylaş: 

Diğer Haberler