PEYZAJ MİMARLARI PİKNİKTE BULUŞTU

 PEYZAJ MİMARLARI PİKNİKTE BULUŞTU

Peyzaj mimarları, TMMOB Peyzaj Mimarları Odası İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen piknikte bir araya geldi.

 

GELENEKSEL PİKNİK

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası İstanbul Şubesi tarafından 13 Mayıs Ulusal Peyzaj Mimarlığı Günü ve oda kuruluşunun 20inci yılı kutlamaları kapsamında düzenlenen 3üncü geleneksel piknik, sabah saatlerinde yağan yoğun yağmura rağmen 600 kişinin üzerinde bir katılım ile gerçekleştirildi. Etkinlik; İstanbul Üniversitesi (İ.Ü.) Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Yeşilin açılış konuşması ile başladı. Yeşil, konuşmasında Peyzaj Mimarlığı mesleğinin önemini belirterek, kendisinin de her zaman peyzaj mimarı olmak istediğini vurguladı. Yeşil, eğitim ve öğretimde gelinen noktayı katılımcılar ile paylaştıktan sonra güzel bir etkinlik olması temennisinde bulunarak sözlerini sonlandırdı.

 

DOYASIYA EĞLENDİLER

Daha sonra söz alan TMMOB PMO İstanbul Şubesi 10uncu dönem Yönetim Kurulu Başkanı Peyzaj Yüksek Mimarı Murat Ermeydan; oda ve şube adına tüm katılımcılara ‘hoş geldiniz dedikten sonra, program akışı hakkında bilgi vererek etkinliği başlattı. Etkinlikte ilk olarak Türkiye Şampiyonu ve Yetenek Sizsiniz Yarışması Finalisti Güney CİNO & B.B.I. Extreme Team grubu sahne alarak yarım saat boyunca heyecan dozu yüksek, eğlenceli ve meslektaşların ilgisini çeken bir paten şovu gerçekleştirdi. Ardından ise misafirler için hazırlanan ikrama geçildi. Yemek sonrası sanatçı Nursel Mucu ve orkestrası sahne alırken geçmişten bugüne bir müzik yolculuğu yaparak, peyzaj mimarlarını adeta mest etti. Müzik dinletisi sırasında 5erli takımlar halinde ödüllü canlı langırt müsabakalarının da startı verilirken yarışmalara büyük bir ilgi oldu. Yine müzik dinletisi esnasında çim alanın çeşitli noktalarında voleybol, çocuk oyun alanları ve aktiviteleri, entomoloji laboratuvarı gezisi, küçük yaş grupları için palyaçolar eşliğinde oyunlar, ağaç altı bölümde ise yıllar sonra karşılaşan meslektaşların sohbetleri devam etti.

 

BAŞARILAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

Kısa bir müzik arası verilerek; ülkemize uluslararası alanda başarı getiren peyzaj mimarlarına ödül töreni gerçekleştirildi. Bu kapsamda ASLA(American Society of Landscape Architects) tarafından peyzaj mimarlığı mesleğine katkılarından dolayı uluslararası onur ödülü alan Prof. Dr. Ahmet Cengiz Yıldızcıya, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı M. İhsan Şimşek tarafından; katıldığı Avrupa Gayrimenkul Zirvesinde En İyi Proje ve Avrupanın En İyi Peyzaj Mimarı ödülünü alan oda İstanbul şubesi üyesi Peyzaj Mimarı Türkan Erdeme ise İ.Ü. Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Yeşil tarafından teşekkür plaketi verildi. Hamburgda katıldıkları bir etkinlikte ülkemize gümüş madalya kazandıran (IGS International Garden Show, Hamburg) Yrd. Doç. Dr. Ulvi Erhan Erolun plaketi ise etkinliğe katılamaması sebebiyle takdim edilemezken kendisine daha sonra verildi. Ardından Peyzaj Mimarları Odasının 20inci kuruluş yılı sebebiyle odaya üyelik tarihi itibariyle 20inci yılını dolduran üyelere mesleğe katkılarından dolayı teşekkür plaketi verildi. PEMÖT (Peyzaj Mimarlığı Öğrenci Topluluğu) ve yarışma birincilik ödülleri ise İ.Ü. Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yahya Ayaşlıgil tarafından takdim edildi ve program müzikle kaldığı yerden devam etti.

 

TEŞEKKÜR ETTİ

Etkinliğin sonunda takım müsabakalarında kazanan ekiplerin ödül töreni sonrası kapanış konuşması yapan Peyzaj Mimarları Odası İstanbul Şube Başkanı Murat Ermeydan: "Birlik ve beraberlik adına sabah yağan yağmura rağmen alanı dolduran ve bizlere destek veren tüm meslektaşlarımıza, hocalarımıza şahsım ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım adına teşekkür ederim. Ayrıca bize bu etkinliği hazırlamamızda yardımcı olan tüm sponsorlarımıza da teşekkürü borç biliriz." diyerek etkinliği sonlandırdı. 

 

PLAKET ALAN PEYZAJ MİMARLARI         

 

Şehnaz Atalay, Defne Akyol, Erkan Ata, Yeşim Özcan, Osman Aksu, Haluk Oral, Nurcan Baydar, Esma Gül Kütükçü, Nurcihan Ergüleçi, Semiha Terzioğlu, Seralp Bayraktar, Senem Özet, Ahmet Aydın, Kezban Ökmenler, Esengül Aydemir, Işıl Güven, Nazlı Bölükemini, Zeynep Aysun Şirvancı, Dilek Taşyumruk, Özlem Neslihan Ancın, Ayşegül Güvenç, Nagehan Hasçelik, Palmet Takaz, Hülya Kazan, Evrim Gökçen, Sema Güripek, Vesile Can, Meltem Atasagun, Kemal Çetin, Gülgün Güngör Öztürk, Kamelya Kavaklı, Ebru Umut Çetin, Nilgün Barış, Mustafa Çetin Sarper, İhsane Ayça Karasu, Sibel Yücel, Halide Zümrüt Öztürk, Nihan Gülmez, Gönül Ali, Aysel Karaosmanoğlu, Gülay Odabaş, Aylin Kaynak, Mesut Gökalp, Betül Aküzüm, Ebru Üstün, Günseli Özdil, Fatma Uyar, Zekiye Sağır, Ali Rıza Sağır, Elçin Güçlü, Nadide Ayhan, Emel Akdere, Hande Aydıngün, Aytül Çevik, Nazmiye Ermeydan, Neyran Erdönmez, Murat Kaynak, Muhsine Güniz Gökcan, Arzu Kardeş, Murat Kızılkaya, Haluk Mahmut Baycan, Türkan Baycan, Zeynep Türkmen, Kaan Sanıbelli, Nilgün Özdingiş Tarakçı, Emine Kesici, Gülay Özdabak, Kamuran Altınkaynak, Vildan Çömez, Ayşegül Ada Gürbüz, Türkan Genç. 

 

 

 

 

 

Istanbul Branch of The Chamber of Landscape Architects arranged a picnic within the scope of 13th of May National Landscape Architecture Day and the 20th anniversary celebrations of the establishment of the Chamber. During event, plaques were given to who bring success to our Country in international arena and the landscape architects as 20th anniversary of members of Chamber for appreciation for their contribution to the profession.


Paylaş: 

Diğer Haberler