YEŞİL DÜŞÜN PROJE KEBİ’NDEN VALİ BAŞKÖY’E ZİYARET

‘Yeşil Düşün’ projesi kapsamında Türkiye’yi temsil eden ve 10-22 Mayıs 2013 tarihleri arasında düzenlenecek olan seminerlere katılmak üzere, Almanya’ya gidecek olan öğrenciler Vali Sabri Başköy’ü ziyaret etti.

YEŞİL DÜŞÜN PROJE KEBİ’NDEN VALİ BAŞKÖY’E ZİYARET

 

“Yeşil Düşün" projesi kapsamında Türkiye’yi temsil eden ve 10-22 Mayıs 2013 tarihleri arasında düzenlenecek olan seminerlere katılmak üzere, Almanya'nın Berlin şehrine gidecek olan Çorum Anadolu Öğretmen Lisesi ile Atatürk Anadolu Lisesi öğrencilerinden oluşan heyet Vali Sabri Başköy'ü ziyaret etti.

Ziyarette Atatürk Anadolu Lisesi Müdürü Hüseyin Hastaoğlu ve Müdür Baş Yardımcısı Ahmet Doğan ile rehber öğretmen Asiye Kaynar'da hazır bulundu. Kaynar ve öğrenciler, "Yeşil Düşün" projesi hakkında Vali Başköy'e bilgi verdiler.

Yaşadığımız yüzyılda artan çevre kirliliği, küresel ısınma ve iklim değişikliğinin, temiz çevre faktörünü ve ağaçlandırmayı ön plana çıktığını vurgulayan Vali Başköy; "Artan çevre kirliği ve azan yeşil alanlar, ağaçlandırma konusunda uluslararası projelere konu olmaktadır. Dolayısıyla sürdürülebilir yeşil alanların geliştirilmesi önemi her geçen gün arttırmaya devam etmektedir.” dedi.

Gelecek nesillere iyi bir çevre bırakmak için yeşil alanların korumasının ve üzerine yenilerinin eklenmesi gerektiğine dikkat çeken Vali Başköy, bu kapsamda Sarmaşa'da ağaçlandırma çalışmalarının sürdüğünü belirterek, öğrencilerin ağaçlandırmaya karşı hassasiyetle yaklaşmalarının memnuniyet verici olduğunu sözlerine ekledi.

Kaynak: www.haber03.com                              


Paylaş: 

Diğer Haberler