Yatırım Fırsatları ve Teşvikler Eğitimleri Yapıldı

SÜSBİR koordinasyonunda, üretimin yoğun olduğu illerde yapılması planlanan “Yatırım Fırsatları, Destekler, Hibeler ve Teşvikler” eğitimleri Ankara ve Yalova'da gerçekleştirildi.

Yatırım Fırsatları ve Teşvikler Eğitimleri Yapıldı

 

Toplantı, SÜSBİR Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Dündar ve Nayil Şanver'in başkanlığında, SÜSBİR üyelerinin yoğun katılımıyla yapıldı.

Eğitimde, süs bitkisi üreticilerinin yararlanabileceği hibe ve destekler kapsamlı bir şekilde ele alındı. Cihan Nazlı'nın sunumuyla gerçekleştirilen eğitimde, Yatırım Teşvik Sistemi, IPARD destekleri ve KKYDP (Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı) gibi konular hakkında detaylı bilgiler aktarıldı. Katılımcılara, hibe ve teşviklerde yatırım kararı ve fizibilite raporunun önemi vurgulanarak, tüm aşamalar hakkında rehberlik sağlandı.

 

 

yalova

Özellikle süs bitkileri üreticilerinin kullanabileceği destek kalemleri olarak, seralarda teknoloji yenileme yatırımlarına yönelik destekler ve makine ekipman destekleri ön plana çıktı. Bu desteklerin nasıl kullanılacağı ve başvuru süreçlerinin nasıl yönetileceği konusunda katılımcılara ayrıntılı bilgi verildi.

 

Toplantının soru-cevap bölümünde, IPARD desteklerine yönelik olarak kırsal alan, kentsel alan ve dağlık alan tespitleri yapıldı. Üyelerin yatırım yeri olarak kullanabileceği alanlar değerlendirilerek, en uygun yerlerin nasıl seçilebileceği tartışıldı.

 

 


Paylaş: 

Diğer Haberler