Üreticiler Sapanca’da Buluştu

Sakarya İli Süs bitkileri Yetiştiriciliği Birliği (SakaryaBir) Sapanca’da gerçekleştirilen programla üreticileri bir araya getirdi.

Üreticiler Sapanca’da Buluştu

Sakarya İli Süs bitkileri Yetiştiriciliği Birliği (SakaryaBir) Sapanca’da gerçekleştirilen programla üreticileri bir araya getirdi.  Süs bitkileri üreticilerinin katıldığı programa; Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bedrullah Erçin, SakaryaBir Yönetim Kurulu Başkanı Şamil Tanta, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanı Kenan Şahin, Fidan AŞ Genel Müdürü Abdulcebar Özdemir, Sakarya OBM Fidanlık Müdürü Mustafa Koçak, Sapanca İlçe Tarım Müdürü Süleyman Kabakçı katıldı.

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ süs bitkileri sektöründe yapılan tek açık hava fuarının Sakarya’da olduğuna vurgu yaparak, “Süs bitkileri konusunda birçok adım atıyoruz. PSB Anatolia Fuarı üreticilerimiz için önemli, ayrıca kurduğumuz laboratuvarda hastalıktan ve zararlılardan ari süs bitkisi üretimi yapılabiliyor. Sektörü hep birlikte daha iyi yerlere taşıyacağız.” dedi.

Genel Sekreter Yardımcısı Bedrullah Erçin, “Süs bitkileri sektöründe yapılan çalışmaları Belediye Başkanımız Ekrem Yüce başta olmak üzere destekliyor ve bu çalışmaların sektöre değer kattığını düşünüyoruz.” dedi.

SakaryaBir Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şamil Tantaoğlu; “Sakarya İli Süs Bitkileri Yetiştiriciliği Birliği olarak, üyelerimizin ve tüm kamu kurumlarının desteğini her zaman yanımızda hissettik. Hep birlikte süs bitkilerini sektörüne çok şey katacağımıza inanıyorum.” dedi.

PSB Anatolia Fuar Koordinatörü Remzi Adıyaman, “PSB Anatolia Fuarı’na en başından beri destek veren Büyükşehir Belediyemize, Ticaret Odası’na, Orman Bölge Müdürlüğü’ne, Sapanca ve Arifiye Beledilerine, Birliğimize, Kooperatiflerimize ve üreticilerimize çok teşekkür ederiz. Bu yıl PSB Anatolia Fuarı ile özellikle uluslararası profesyonellerin dikkatini ülkemize çekerek üretimimizin ihracat hacmini artırmaya çalışacağız. Plant Dergisi ve PSB Anatolia Fuarı olarak sektörün ve üreticilerimizin her zaman yanında olamaya devam edeceğiz.” dedi.


Paylaş: 

Diğer Haberler