Uluslararası Sürdürülebilir Ekolojik Tarım Kongresi Konya’da

8-10 Mart tarihleri arasında Selçuk Üniversitesi iş birliğinde Uluslararası Sürdürülebilir Ekolojik Tarım Konferansı (1. ICSEA) gerçekleştirilecek.

Uluslararası Sürdürülebilir Ekolojik Tarım Kongresi Konya’da

8-10 Mart tarihleri arasında Selçuk Üniversitesi iş birliğinde Uluslararası Sürdürülebilir Ekolojik Tarım Konferansı (1. ICSEA) gerçekleştirilecek. Konya TÜYAP Fuar alanında düzenlenecek konferans alanında uzman akademisyenlerin, mühendislerin, araştırmacıların, yöneticilerin ve öğrencilerin katılımıyla “Tarımda Sürdürülebilir Ekolojik Yaklaşımlar” değerlendirilecek.

İlki gerçekleştirilecek olan konferansla uluslararası anlamda, tarım alanlarında öğrenim gören ve araştırma yapan meslektaşların bilgi paylaşımında bulunması ve yeni bağlantılar kurulması hedefleniyor. Tarımın sosyal ve ekonomik yönleri, biyoloji, moleküler biyoloji ve tarım ilişkisi, sürdürülebilir kalkınma, biyoekonomi, biyoçeşitlilik, biyoteknoloji, genetik çalışmalar, bahçe bitkileri, bitki koruma, gıda mühendisliği, tarım ekonomisi, tarım makine ve teknolojileri mühendisliği, tarımsal yapılar ve sulama, tarla bitkileri, toprak bilimi ve bitki besleme, zootekni, veterinerlik, hayvansal üretim, iklim değişikliği, su yönetimi, toprak koruma, entegre tarım yönetimi, gıda güvenliği, şifalı bitkiler, ekonomik üretim ve tarım konularında gönderilen bildiriler, konferans bilim kurulu tarafından incelenecek ve sözlü ve poster sunumlarına dağıtılacak. Kabul edilen tüm bildiriler, bildiri kitabı olarak yayınlanacak.


Paylaş: 

Diğer Haberler