Turkish Flowers Hollanda Fuarı’nda

Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği, 3-5 Kasım tarihleri arasında Vijfhuizen/ Hollanda’da düzenlenen IFTF Süs Bitkileri Fuarı’na katıldı.

Turkish Flowers Hollanda Fuarı’nda

Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği, 3-5 Kasım tarihleri arasında Vijfhuizen/ Hollanda’da düzenlenen IFTF Süs Bitkileri Fuarı’na katıldı. Fuar kapsamında, Türkiye'de yetiştirilen ve ihraç edilen kesme çiçekler sergilenerek sektörel tanıtım çalışmaları yapıldı.

Dünya süs bitkileri sektöründeki profesyonellerin buluşma noktası olan fuarda 30 ülkeden 80 katılımcı yer alırken, Türkiye standı ve çiçekleri büyük ilgi gördü. Fuara katılan ihracatçı firmalar da verimli iş görüşmeleri gerçekleştirdi.

4 Kasım 2021 tarihinde Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği standını Türkiye'nin Amsterdam Başkonsolosu Sn. Engin Arıkan ve Lahey Ticaret Ataşesi Aşkın Pekel ziyaret etti ve sektör temsilcileri ile Hollanda’ya ticaret hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu. 

Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Fuarda önemli sektörel kuruluşlar ve alıcılarla görüşmeler gerçekleştirdi ve Union Fleurs (Dünya Çiçek Ticareti Birliği) ve AIPH (Uluslararası Bahçe Bitkileri Üreticileri Birliği) kuruluşlarıyla toplantılar yapıldı.


Paylaş: 

Diğer Haberler