TATARİSTAN BELEDİYELERİ BEYKOZ’DA AĞIRLANDI

Tataristan Belediye Başkan Yardımcıları, ‘Türk Dünyası Belediyeler Birliği Tataristan Üye Belediyeler, Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı Programı’ kapsamında Beykoz’u ziyaret etti.

TATARİSTAN BELEDİYELERİ BEYKOZ’DA AĞIRLANDI

‘TDBB Tataristan Üye Belediyeler, Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı Programı’

TDBB, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Beykoz, Beyoğlu, Eyüpsultan, Osmangazi Belediyeleri, İSKİ, Kiptaş ve Kültür A.Ş. işbirliğinde düzenlenen, ‘TDBB Tataristan Üye Belediyeler, Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı Programı’ 13-21 Ekim 2018 tarihleri arasında Bursa ve İstanbul’da gerçekleştirilen sunum ve saha gezileriyle tamamlandı.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği’nin düzenlediği programda amacın Tataristan Üye Belediyeler için Türkiye’deki mevkidaşları arasında Turizm ve Kültürel Mirasın Korunması Çalışmaları, Park ve Bahçe Düzenleme Faaliyetleri, Kentsel Dönüşüm, Çevre ve Atık Su Yönetimi, Belediyelerde Bütçe Yönetimi ve Finans gibi çeşitli konularda bilgi ve tecrübe paylaşımının olduğu belirtildi.

Tataristan Cumhuriyeti Belediyeler ?irliği Başkan Yardımcısı Vladimir Kozonkov başkanlığında Beykoz’u ziyaret eden 15 belediye başkan yardımcısı, ilk olarak Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı Salim Öztürk’ten “Beykoz Belediyesinde Finans Yönetimi” hakkında bilgi aldı.

Başkan Yardımcısı Salim Öztürk, konuk heyete Beykoz Belediyesi’nin bütçesi ve ilkeleri hakkında bir sunum yaptı. Ardından Mehmet Akif Ersoy Şiir Müzesi’ne teknik bir gezi gerçekleştiren heyet gezi sonrasında Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’le görüştü.

Başkan Çelikbilek: "Türk Dünyası Belediyeler Birliği Güç Birliğine Vesile Olacaktır"

Tatar Belediye Başkan Yardımcılarını ilçede ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Türk Dünyası Belediyeler Birliği, 29 ülkenin katılımıyla oluşan geniş bir ailedir. Biz de bu ailenin bir ferdi olarak sizleri ağırlamaktan, bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Türk Dünyası Belediyeler Birliği’ne üye ülkelerin yakınlaşmasının güç birliğine vesile olacağına inanıyorum.” dedi.

Ziyarette Tataristan Cumhuriyeti Belediyeler ?irliği Başkan Yardımcısı Vladimir Kozonkov Balkan Yücel Çelikbilek’e geleneksel bir başlık hediye ederken, Başkan Yücel Çelikbilek ise konuk heyet başkanına fincan takımı hediye etti.

İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş ’de Ziyarette bulundu

Türk Dünyası Belediyeler Birliğinin ‘Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı Programı’ kapsamında; Tataristan üye Belediyeler Heyeti, İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş Alibeyköy Fidanlığı ve Bahçe Market’te teknik gezi gerçekleştirerek incelemelerde bulundular.

Programa Katılan Belediye Başkanları

Vladimir KOZONKOV  Tataristan Cumhuriyeti Belediyeler ?irliği Başkan Yardımcısı  

Rashit BILALOV Alkeyev Belediyesi Başkan Yardımcısı 

Tatiana BURGANOVA  Laişev Belediyesi Başkan Yardımcısı  

Guzel GARAEVA  Sarmanov Belediyesi Başkan Yardımcısı

Ildar EREMEEV  Buin Belediyesi Başkan Yardımcısı

Raviia KARIMULLINA Kukmor Belediyesi Başkan Yardımcısı

Evgenii KURKOV Tetyushi Belediyesi Başkan Yardımcısı

Fanis MUKHAMETOV  Bugulma Belediyesi Başkan Yardımcısı

Kamil NAZMIEV Menzelin Belediyesi Başkan Yardımcısı

Nail SABIRZIANOV Baltasin Belediyesi Başkan Yardımcısı

Sergei TIMAKOV Leninogorod Belediyesi Başkan Yardımcısı

Sergei TIUNEV Spasski Belediyesi Başkan Yardımcısı 

Airat FATKHULLIN Tyulyaçi Belediyesi Başkan Yardımcısı

Ramis KHAYALIEV Kaybis Belediyesi Başkan Yardımcısı 

Anas SHAKIROV Vısokogorskı Belediyesi Başkan Yardımcısı


Paylaş: 

Diğer Haberler