SÜSBİR’İN ANTALYA ÇALIŞTAYI SONA ERDİ

SÜSBİR’in Antalya’da düzenlediği ve 2 gün devam eden çalıştay sona erdi. ‘Ülkemiz Süs Bitkileri Sektörü Pazarlama Sistemlerinin Geliştirilmesi Çalıştayı’ hafta sonu süresince grup çalışmalarıyla devam etti.

SÜSBİR’İN ANTALYA ÇALIŞTAYI SONA ERDİ

SÜSBİR’in Antalya’da düzenlediği Ülkemiz Süs Bitkileri Sektörü Pazarlama Sistemlerinin Geliştirilmesi Çalıştayı tamamlandı. İki gün devam eden çalıştay kapsamında çalışma grupları oluşturularak çeşitli konularda fikir alışverişinde bulunuldu. Çalıştayın son günü ise sonuç bildirisi yayınlandı. Çalışma Grupları Süsbir Portalı, Dış ticaretin geliştirilmesi, FloraHolland ile iş geliştirme projeleri, Sektör kümelenme modeli, Süs bitkileri ihtisas organize bölgelerinin kurulması, Sektörün ihtiyacı olan ara eleman yetiştirilmesine yönelik çözümler ve Yurt içi pazar dengesinin kurulması konularında çalışmalar yürüttüler.

SÜSBİR PORTALI

 

SÜSBİR Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Dündar, Çalıştayın açılış konuşmasında Süsbir Portalı hakkında bilgiler verdi. Süsbir Portalın hayata geçerken kes-kopyala mantığıyla değil, ihtiyacı karşılamak üzerine oluşturulduğunu vurgulayan Başkan Dündar, “Mevcut koşullarda üreticilerimizin ihtiyaç duyduğu ve olabildiğince minimum maliyetli sistemi oluşturduk. Üreticimiz, ülkemizin en ücra köşesinde dahi olsa fırsat eşitliği sağlayarak merkezi yerlerde olan işletmelerle aynı şartlarda mücadele etmelerine fırsat sunduk” dedi. Portalda üye sayısının 120’iye, belediye sayısının da 75’e ulaştığını kaydeden Dündar, “Belediyelerimiz alım taleplerini portal üzerinden yayınlamaya başladılar. Bu portal sektörün gelişiminde çok önemli bir rol oynayacaktır” dedi. 


Paylaş: 

Diğer Haberler