SÜSBİR’DEN EDREMİT ÜYELERİNE ZİYARET

Ziyarette karşılıklı bilgi alış verişinde bulunuldu.

SÜSBİR’DEN  EDREMİT  ÜYELERİNE ZİYARET

S.S. Edremit Merkez İlçesi Akçay Belediyesi ve Bostancı Köyü Tarım Kalkınma Kooperatifi, Güner Çiçekçilik Fidancılık ve Çağatay Çiçekçilik, Süs Bitkileri Üreticileri Alt Birliği(SÜSBİR) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Dündar ve Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Bilgin tarafından ziyaret edildi.

Edremit ilçesinde yapımı devam eden OSB hakkında konuşulan ziyarette, karşılıklı bilgi alış verişinde bulunuldu. Sektörde, kamu kurumlarının alımlarının durma noktasına kadar gelmesi, konut satışlarında son bir yıldır yaşanan yavaşlama ve bu bağlamda oluşan durgunluğun getirmiş olduğu ekonomik zorluklar hakkında değerlendirmeler yapıldı.

Başkan Dündar, kurulacak OSB’de yapılacak yatırımlarda ve üretilecek bitkilerde, Queen Tarım’ın yapmış olduğu başarılı ve ihracat yönlü çalışmaların model alınmasının, bölgedeki üreticilere oldukça faydalı olacağını dile getirdi.  Üretimde gelinen noktada iç piyasadaki daralmaların getirdiği zorluklar hakkında konuşan Başkan Dündar, “Üretim yapılacak ürünlerdeki planlı üretime ve yapılacak yatırımların, bitkilerdeki kalite standartlarının satış yönü düşünülerek yapılmasına dikkat edilmeli” dedi.

 


Paylaş: 

Diğer Haberler