PTM’ye Golden Trezzini Ödülü

Mağmat Tarihi İpekyolu Canlandırma Projesi, Rusya’nın Saint Petersburg kentinde ‘2021 Golden Trezzini Mimarlık ve Tasarım Ödülü’ne layık görüldü.

PTM’ye Golden Trezzini Ödülü

Mağmat Tarihi İpekyolu Canlandırma Projesi, Rusya’nın Saint Petersburg kentinde ‘2021 Golden Trezzini Mimarlık ve Tasarım Ödülü’ne layık görüldü. Yarışmaya 97 ülkeden 1031 başvurunun yapıldı ve ‘En İyi Peyzaj Mimarlığı Projesi’ kategorisinde 250 proje yarıştı.

Ödüle Layık Görüldü

Konuyla ilgili açıklamalarda bulanan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, “Her biri alanında uzman kişilerin oluşturduğu jüri tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda ana kategorilerde kazananların yanı sıra çeşitli özel ödüllerin sahipleri de açıklandı. Altın kategorinin ardından Honorable Mention ödülleri ve sonrasında da Special Mention ödülleri sahiplerini buldu. En İyi Peyzaj Mimarlığı Projesi alanında mansiyon ödülüne Çin, İtalya, Rusya, Hindistan ve Türkiye’den Ortahisar Belediyesi’nin Mağmat Projesi’nin içinde yer aldığı 7 proje layık görüldü. Ben bir kez daha peyzaj mimarlarımıza, ilgili birim müdürlerimize ve emeği geçen bütün personelimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Büyük Gurur

PTM Proje Tasarım Merkezi Yönetim Kurlu Başkanı Engin Aktaş, “Başarı tesadüf değildir. İsteyen, isteği doğrultusunda çalışan ve çabalayan, araştıran dünyayı takip eden, kendini sürekli güncelleyen herkes için başarı kaçınılmazdır. Projelerimizi sürekli kendi içimizde değil hep dünyayı, dünyadaki bizimle eşdeğer firmaları baz alarak hazırladık her zaman.  Çünkü artık dünya çok daha küçük ve ulaşılabilir.  2021 yılında Rusya’daki Uluslararası bir organizasyona gönderdiğimiz bir projemiz “Honourable Mention” ödülüne layık görüldü. Bu bizim için ve projeyi birlikte yürüttüğümüz Ortahisar Belediyesi için bir gururdur.  Yaklaşık 250 projenin yarıştığı “Best Landscape Architecture” dalında bu ödülü hak kazanan tüm PTM Proje Tasarım Merkezi ekibimizi tebrik ediyorum.”dedi.


Paylaş: 

Diğer Haberler