Proje Yarışması PSB Anatolia Fuarı’na Renk Katacak

PSB Anatolia Fuar'ında TMMOB Peyzaj Mimarları Odası iş birliği ile "Tasarım ve Uygulama Öğrenci Yarışması" düzenlenecek.

Proje Yarışması PSB Anatolia Fuarı’na Renk Katacak

Karma Fuarcılık ile TMMOB Peyzaj Mimarları Odası arasında PSB Anatolia Fuarı iş birliği protokolü imzalandı. Protokol imza törenine; Oda Genel Başkanı Yasin Otuzoğlu, 2. Başkan Barış Işık, Genel Sekreter Özay Yerlikaya ile Karma Fuarcılık Genel Müdürü H. Remzi Adıyaman katıldı. Yapılan iş birliği kapsamında fuar öncesinde ve fuar süresince ortak çalışmalar hayata geçirilecek.

8-11 Eylül tarihleri arasında Sapanca Kırkpınar’da gerçekleştirilecek olan PSB Anatolia Fuarı tüm sektör bileşenleri ile ortak hareket ediyor. Bu kapsamda peyzaj mimarlığı mesleğinin ülkemizdeki en köklü kurumu olan ve peyzaj mimarlığı mesleğine büyük katkılar sunan TMMOB Peyzaj Mimarları Odası ile iş birliği protokolü imzalandı.

Protokolün imzalanmasının ardından Genel Başkan Yasin Otuzoğlu, “İş birliği protokolünün iki tarafa da büyük katkılar vereceğini düşünüyoruz. Oda olarak peyzaj mimarlığı mesleğini her geçen gün bir adım daha ileriye taşımak için çaba sarf ediyoruz. Fuarda hayata geçirilecek çalışmaların da mesleğimiz için önemli olacağı kanaatindeyim.” dedi.

Proje Yarışması Hayata Geçiriliyor

İmzalanan iş birliği protokolüyle birlikte PSB Anatolia Fuarı’nda peyzaj mimarlığı öğrencilerinin katılacağı yarışma düzenlenecek. Belirlenen yarışma alanında, seçilen projeler fuar süresince hayata geçirilecek. Yarışma sonunda ödüle layık görülen peyzaj mimarlarına ödülleri PSB Anatolia Gala Yemeği'nde takdim edilecek. Fuar boyunca devam edecek olan yarışmaya peyzaj mimarlarının ve öğrencilerin yoğun ilgisi bekleniyor.

Oda tarafından yapılan açıklamada, “TMMOB Peyzaj Mimarları Odası’nın destekleyen kuruluş olarak yer aldığı 8-11 Eylül 2021 tarihinde Sakarya/Sapanca’da gerçekleştirilecek olan PSB Anatolia 2021 Fuarı’nda Odamız tarafından tasarım ve uygulama öğrenci yarışması düzenlenecektir.

8-10 Eylül 2021 tarihleri arasında, 3 gün sürecek olan söz konusu yarışma 6 kişilik gruplar halinde yapılacak ve her grup için 30-50 m?2; arası alan tahsis edilecektir. Düzenlenecek olan yarışma kontenjanla sınırlıdır ve katılımcılar başvuru sırasına göre belirlenecektir. Bölüm olarak yarışmaya katılmak istemeniz halinde katılımcı listesi ve ekip başının isim ve iletişim bilgilerinin en geç 14.07.2021 tarihine kadar Odamıza bildirilmesi gerekmektedir. Yarışmanın duyurulması ve öğrencilerin teşvik edilmesi hususunda gereğini bilgilerinize rica ederiz.” denildi.

Fuar Sergiye Ev Sahipliği Yapacak

PSB Anatolia Fuarı’na TMMOB Peyzaj Mimarları Odası üyelerinin yoğun katılımı beklenirken, fuar alanında peyzaj projeleri sergisi hayata geçirilecek. Oda tarafından belirlenen projeler, PSB Anatolia Fuarı sergi alanında katılımcı ve ziyaretçilerle buluşacak. Bu kapsamda Oda üyelerinin ve peyzaj mimarları öğrencileri için önemli etkinlikler hayata geçirilecek.

Ortak Konferans Programı

PSB Anatolia Fuarı’nda dört gün boyunca toplamda sekiz konferans gerçekleştirilecek. TMMOB Peyzaj Mimarları Odası, Fuar Konferans Salonu'nda seminer düzenleyecek. Son yıllarda çevre sorunlarının artmasıyla birlikte peyzaj mimarlığı mesleğinin de önemi giderek artıyor, bu bağlamda Odanın belirlediği birbirinden değerli isimler peyzaj mimarlığı mesleği hakkında değerli bilgileri PSB Anatolia Fuarı’nda ziyaretçilerle paylaşacak.


Paylaş: 

Diğer Haberler