PROF. DR. VEYSEL EROĞLU AFYONKARAHİSAR’DA BAZI ETKİNLİKLERE KATILDI

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, memleketi Afyonkarahisar’da Mehmet Sami Hancıoğlu Masal Parkı’nın açılış merasimine iştirak etti.

PROF. DR. VEYSEL EROĞLU AFYONKARAHİSAR’DA BAZI ETKİNLİKLERE KATILDI

 Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu açılışın ardından Türkiye Motokros Final Yarışması ödül merasimine iştirak etti.Afyonkarahisar Belediyesi tarafından yaptırılan Motor Sporları Merkezinde, bin 680 metre uzunluktaki pistte yapılan yarışlarda, 8 sınıfta 54 sporcu yarıştı.

Yarışlar sonunda; MX sınıfında Şakir Şenkalaycı, MX1 sınıfında Shevki Shevkiev, MX2 sınıfında Ata Nurcan, 85 CCde Melih Köksal, 65 CCde Sarper Üstündağ, 50 CCde Baran Bulut Kocaman, MX Juniorda Yasin Karaböce ve veteran sınıfında ise Ceyhun Kalfalı birinci oldu.

Kupa töreniyle dereceye girenler ödüllendirildi. MX sınıfında birinci olan Şakir Şenkalaycıya kupasını Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu verdi.

Daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Türkiyede yağışlı havanın ne zaman etkili olacağı yönündeki bir soruya, "Yağışlar geliyor. Belki bakarsın yarın kar yağmaya başlar. Şimdi batıdan itibaren Allah nasip ederse gelmeye başladı. Önümüzdeki hafta herhalde salı, çarşambadan itibaren Türkiyeyi kaplayacak. Kar yağışları da başlayacak. İnşallah hayırlı olur." yanıtını verdi.

Suriyede kimyasal silah kullanıldığı yönündeki açıklamaları da değerlendiren Prof. Dr. Eroğlu, bunun büyük bir savaş suçu olduğunu, cezasının da mutlaka verileceğini kaydetti.

Afyonkarahisar Yeni Şehir Stadyumunda oynanan Afjet Afyonspor-Maltepespor maçını izleyen Prof. Dr. Veysel Eroğlu, daha sonra koordinasyon toplantısına geçti.


Paylaş: 

Diğer Haberler